Reseller Hosting İle Web Hosting Hizmetinin Farkları
Reseller Hosting İle Web Hosting Hizmetinin Farkları
İnternet sektörünün içerisinde olan kişiler tarafından sıkça duyulan terimler Reseller Hosting ve Web Hosting’dir.

 Her ne kadar sık sık duyuluyor olsa da seçim yapılması gerektiği durumlarda ne yazık ki iki hosting paketi arasındaki farkın bilinmemesinden dolayı kararlı bir seçim yapmak zor oluyor. Bu yayınımızda her iki barındırma paketi arasındaki farklı sizlere sunarak hangisini seçeceğinize karar vermeniz için yardımcı olacağız. 

Reseller Hosting, detaylı bir tanım yapmak gerekirse bir fiziksel sunucunun sanallaştırma teknolojisi kullanılarak bölünmesi ve her parçanın kendi içerisinde farklı yetkilere sahip olmasıdır. Bu paket genel olarak firmalar ve hosting hizmeti satarak kazanç elde etmek isteyen kişiler tarafından kullanılmaktadır. Kullanıcısına büyük fayda sağlarken sizi her site için ekstra maliyet oluşturmaktan kurtarır. 

Tüm özellikleri kısıtlanmış, sadece tek bir site barındırmayı sağlayan hosting paketlerine normal web hosting denir. Bu paketler genel olarak oluşturulan projenin başlangıçta barındırma aşamasında yüksek maliyetler sunmaması için tercih edilmektedir. Yeni bir projenin yüksek trafik elde etmesinin çok zor olmasından dolayı tercihlerini bu yönde kullanan kişiler kısıtlı özelliği bulunan web hosting paketlerini daha fazla tercih ediyor. 

Reseller (Bayi) Hosting ve Normal Hosting Arasındaki Farklar 

Barındırma konusunda avantaj elde etmek isteyen kişiler her iki paket arasında genellikle Reseller Hosting paketini seçmeyi tercih ediyor. Biz de her iki paketin birbirine göre sunmuş olduğu farklılıkları bu başlık altında sizlere açıklayacağız. 

  1. Normal Hosting paketine sadece tek bir domain eklenirken Reseller Hosting paketlerinde domain sınırı satın aldığınız pakete göre değişkenlik gösterir. Kaç adet domain barındıracağınız tamamen sizin paket tercihlerinize bağlıdır. Verigom hosting satışı yaparak gelir elde etmek isteyen kişiler için çoklu domain içeren reseller paketlerini uygun fiyata sunuyor. 
  1. Normal Hosting paketlerinde açtığınız her subdomain için kaynak tüketimi sorunuyla karşılaşırsınız ancak Reseller Hosting paketlerinde bu ve buna benzer sorunlarla karşılaşma olasılığınız çok düşüktür. 
  1. Normal Hosting paketinde alt alan adlarınızda kurulu olan bir eklenti ya da yazılım virüs bulaşması durumunda direkt olarak ana domaini etkileyecektir. Reseller Hosting paketlerinde hiçbir şekilde domainlerin birbirini etkileme olasılığı yoktur. 
  1. Normal Hosting paketlerinde herhangi bir şekilde alan adı sayısı arttırılamadığı için satış yapamazsınız, Reseller Hosting paketlerinde ise paketinizin kabul ettiği kadar hosting satışı yapabilirsiniz. Bu sayede kendinize ek gelir kapısı yaratmış olacaksınız. Satışını yaptığınız hosting paketlerinde kesinlikle Verigom logosu bulunmaz. Bu sayede sanki kendi sunucunuzmuş gibi gösterebilirsiniz. 
  1. Normal Hosting paketinde herhangi bir satış yapamadığınız için yönetim paneline sadece siz erişirsiniz. Reseller Hosting paketlerinde durum böyle değildir. Her kullanıcıya ayrı bir yönetim paneli açabilirsiniz. 

Hangi Hizmeti Seçmeliyim? 

Kendinize sürekli olarak yeni projeler oluşturmayan biriyseniz ve aynı zamanda gelir elde etme gibi bir amacınız yoksa sizin için en uygun paket https://verigom.com tarafından sunulan Web Hosting paketleri olacaktır. Bu paketler yıllık bazla fiyatlandırılıp çok düşük miktarlarda size sunuluyor. Bu durumun aksine eğer ki satış yaparak gelir elde etmek ya da birden fazla sayıda olan projenizi barındırmak istiyorsanız direkt olarak tercihinizi Reseller Hosting paketlerinden yana kullanmanız gerekiyor. Bu paket size birçok avantajı beraberinde getireceği gibi markanızı insanlarla paylaşma konusunda da olanak tanıyacaktır. Verigom her iki paketi de kullanıcılarına teknik destek ve fiyatlandırma açısından en iyi şekilde sunuyor. Herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmayan ve olduğu gibi sunulan paketlerden faydalanmak için firma internet sitesini ziyaret edebilirisiniz.  

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları