Yazılım Öğrenmek için İngilizce Gerekli midir?
Yazılım Öğrenmek için İngilizce Gerekli midir?
Yazılım öğrenmek için İngilizce dilini bilmek gerekiyor mu? İşte Detaylar..

Yazılım, çok farklı bir sektördür. Ana dili İngilizce olmasına rağmen sadece İngilizce bilmek yeterli değildir. Yazılım için teknik İngilizce bilmek gerekir. Bunun tam aksi bir durum olarak hiç İngilizce bilmeyen yazılımcılar da mevcuttur, biraz da merak ve yeteneğe bağlı bir durumdur bu.
Yazılım ana dilinin İngilizce olması, bir bakıma avantajdır bizim için. Çünkü hepimizin iyi kötü İngilizcesi vardır. Ama buna rağmen çok iyi derecede İngilizce bilen birine bile bir yazılım metni okutsanız, neler anlatmaya çalıştığını tam anlamıyla kavrayamaz, ya da açıklayamaz. Bu durumda yapılması gereken nedir? Ben İngilizce bilmiyorum yazılımcı olamaz mıyım? gibi sorular akla gelebilir. Yapabilirsiniz tabi ki. Günümüzde her şeyin online olarak hizmet verebildiği bir çok sektör vardır.İngilizce tercüme de bu anlamda hizmet veren sektörlerden birisidir. Hemen hemen her yerde bulunan tercüme büroları sayesinde, online olarak hizmet alabilmek kolay ve mümkün olmaktadır. Eğer İngilizce bilmeden yazılım öğrenmek istiyorsak bu kurumlardan fayda sağlayabilir, teknik İngilizce olan yazılım dilini çözebiliriz.

Günümüzde bütün gençler bir mobil uygulama yazılımı yaparak para kazanmak istiyorlar. Bu anlamda yapılması gereken şey, öncelikle ne yapacağımıza karar vermek olmalıdır. Hedefimizi belirledikten sonra, varmak isteyeceğimiz noktaya ulaşmak daha kolay olacaktır. Çünkü karşımıza çıkabilecek engelleri aşma şansımız olacaktır. Çizdiğimiz yolda ilerlemek için hangi programı yazacağımıza karar verdikten ve konuyla ilgili hazırlıklarımızı yaptıktan sonra, en yakın tercüme bürosu adresine uğrayarak, teknik İngilizce hakkında yardım alabiliriz. https://www.bogazicitercume.com.tr/ tercüme konusunda oldukça deneyimlidir.

Hayatımızın her noktasında ihtiyacımız olan İngilizce yazılımda da karşımıza çıkmaktadır. Bundan dolayı, İngilizce öğrenmenin önemine bir kez daha değinmiş olduk. Konuşma dili olarak kullanılan İngilizce ile bilişim hizmetleri İngilizcesi arasında büyük farklar vardır. Teknik İngilizce’de bilgisayar donanımları ile alakalı kısaltmalar gibi bilgiler verilmektedir. Bu bilgilere sahip olan herkes, yazılım yazma imkanına sahip olabilmektedir. İngilizce öğrenmenin diğer bir şekli ise kaliteli İngilizce öğrenmektir. Kaliteli bir İngilizce’de her türlü bilgiler verilecek, bilişim hakkında her şey öğretilecektir. Kaliteli şekilde İngilizce eğitimi alanlar, İngilizce gelen e-postalara cevap verebilecek ve bilişim ile alakalı bütün terimlere, hakim olabileceklerdir. Görüldüğü üzere yazılım yazabilmek için İngilizce bilgisine sahip olmamız gerekmektedir ama eğer İngilizce bilgimiz yoksa, yukarıda ismi geçen kurumlardan yardım alma şansları da vardır. Özetle yazılım için yani iyi ve aranılan bir yazılımcı olabilmek için İngilizce bilmek gereklidir diyebiliriz. Bilmiyorsak da ilgili kurumlardan yardım alarak iyi bir yazılım yazabilmek mümkündür. Yukarı da belirttiğimiz üzere biraz da yetenek meselesidir, ama bence insan ne yapmak isterse yapabilir, bundan dolayı eğer bir yazılım yapmak istiyorsanız karamsarlığa kapılmadan yolunuza devam etmelisiniz. Unutmayın denemeden başarıp başaramayacağınız bilemezsiniz ve her deneme, sizi ulaşmak istediğiniz yola bir adım daha yaklaştıracaktır.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları