Bu videomuzda Samsung Galaxy Note 9 ön ve arka kameralarına bakıyoruz. Telefonun kameraları ile alakalı merak ettiğiniz her şey burada.


Ağustos ayında tanıtılan ve derhal arkasından Türkiye'de de satışa sunulan Samsung Galaxy Note 9, Note ailesinin niteliklerini bir adım öteye taşıyan bir telefon oldu. Kamera niteliklerini değerlendirdiğimiz bu videomuzda telefonun kamerasına daha ayrıntılı bir bakış atarken, örnek resim ve videolarla değerlendirme yapıyoruz.

Arka yüzünde 12 + 12 Megapiksel olmak suretiyle dual kamera teknolojisi sunan Samsung Galaxy Note 9, aynı zamanda ikili diyafram niteliğine (f1.5-24) niteliğine de haiz. Telefonun lahza kamerası ise 8 Megapiksel çözünürlükle donatılmış. Ana kamera 4K 60 fps video kayıt özelliği ile gelirken, ön kamera ise 1440p doğrusu 2K 30 fps video kayıt edebiliyor.

Telefonun ana kamerasında 720p çözünürlüğünde 960 fps video kayıt niteliği, HDR, dual video kayıt ve AR Emoji ismi verilen ve gerçek zamanlı sima takip teknolojisi ile çalışan eğlenceli bir özellik de bulunuyor. Yine ana kamerada 2X optik zoom hususi durumunun olduğunu da belirtelim.

Hem ana hem ön kamerada alan derinliği özelli şu demek oluyor ki bokeh bulunurken, ana kamerada bu bokeh durumuna Canlı Odak ismi verilmiş. Canlı Odak modunda yapılan çekimler birazcık zoom içeriyor. Ancak bu çekimleri daha sonra regüle etmek ve normal hallerini de kayıt etmek olası oluyor. Ana kamerada Pro modunda RAW cazibe niteliği de yer alıyor. Eğer fotoğraftan anlıyorsanız ve bilgisayar üzerinde düzenleme konusunda bilginiz var ise RAW fotoğrafları Photoshop ve Lightroom gibi programlar üzerinden de düzenleyebiliyorsunuz.


Telefonun en önemli özelliklerinden biri Bluetooth fonksiyonu ile donatılan S-Pen. Bu sayede üstündeki tuş ile telefonun kamerasını da kontrol edebiliyor ve fotoğraf çekebiliyorsunuz. Güzel bir özellik.

Lafı daha çok uzatmayalım ve sizleri Samsung Galaxy Note 9'un kamera özelliklerine göz attığımız video ile başbaşa bırakalım