İşte Karşınızda Clio 5! Clio 5 Fiyatı ve Özellikleri Nedir?
İşte Karşınızda Clio 5! Clio 5 Fiyatı ve Özellikleri Nedir?
Yeni Renault Clio asfalta indi. Renault Clio 5 test sürüşü ile Renault Clio 5 fiyatı ve yeni Renault Clio özellikleri ile ilgili detaylara yakından baktık. Yeni Renault Clio özellikleri neler?

YENİ RENAULT CLIO'YU KULLANDIM! (Fiyatı, şaşırttı!)

Yeni Clio'yu Hatay'da test ettik!

30 yılı aşkındır hayatımızda olan Renault Clio özellikleri yenilendi ve yılların otomobili eskisinden daha iyi bir hale geldi. Biz de tamamen yenilenen yeni Renault Clio özellikleri neler deneyimlemek için Hatay’a gittik ve orada yeni modelin bizlere sunduklarına baktık. Renault Clio 5 test sürüşü ile birlikte Renault Clio 5 fiyatı ile ilgili merak edilenleri de yanıtladık. Renault Clio 5 donanım seçenekleri neler?

Markanın iddiasına göre yeni Clio, dinamik sürüş becerisi, yol tutuşu ve tasarımdan üretime kadar kalitesi ile bugüne kadar sunulan en iyi Clio olarak öne çıkıyor. Biz de bu iddialı modeli sizler için Hatay’da deneyimledik! İşte Renault Clio 5 test sürüşü.

Türkiye’de Renault Otomobil Fabrikaları’nda üretilen Yeni Clio, Euro NCAP testinden elde ettiği 5 yıldız ile ilk olarak güvenlik konusunda kendisini kanıtlıyor. Türkiye’de 12 Şubat itibariyle satışa çıkacak olan model, sunduğu yenilikler ile ülkemizde oldukça sevildi. Yeni Clio’da 360° kamera, bisikletli ve yaya algılama özellikli aktif acil fren destek sistemi gibi Renault ürün gamında ilk kez kullanılan Sürüşe Yardımcı Destek Sistemleri (ADAS) yer alıyor. En dikkat çekici özellik olan Trafik ve Otoyol Destek Sistemi, şehir otomobilleri için önemli bir özellik olarak öne çıkıyor. Kısacası yeni Renault Clio özellikleri neler sorusuna birçok cevap vermek mümkün.

Yeni Clio’nun motor seçeneklerine baktığımızda yeni 1.0 SCe, 1.0 TCe ve 1.3 TCe benzinli motorların da eklendiğini görüyoruz.

Renault Clio 5 fiyatı, otomobilin sahip olduğu motor ve donanım seçeneklerine göre farklılık gösteriyor  Otomobilin Joy, Touch ve Icon olmak üzere 3 farklı donanım seçeneği bulunuyor.

72 beygir güç üreten 1.0 SCe benzinli motor yalnızca 5 ileri manuel şanzıman ile kombine ediliyor ve fiyatı 111.000 TL. Bu aynı zamanda Renault Clio 5 başlangıç fiyatı.

100 beygir güç üreten 1.0 TCe benzinli motor ise Touch donanım paketinde 118.000 TL’ye, Icon donanım paketinde 132.000 TL’ye satın alınıyor. Her iki seçenek de 5 ileri manuel şanzıman ile geliyor

Tabii bu motorun CVT otomatik şanzımanlı versiyonu da mevcut. 1.0 TCe motoru Joy donanım paketinde almak isteyenler 118.700 TL, Touch donanım paketinde almak isteyenler 131.500 TL ve Icon donanım paketinde almak isteyenler 140.500 TL ödeyecek.

130 beygir güç üreten 1.3 litrelik TCe motor ise yalnızca Icon donanım paketinde ve EDC7 otomatik şanzıman ile satın alınabiliyor. Bu modelin fiyatı ise 154.900 TL.

Şimdi gelelim dizel motor seçeneklerine.

85 beygir güç üreten 1.5 Blue dCi dizel motor Joy donanım paketinde 140.900 TL’lik fiyat etiketine sahip.

115 beygir güç üreten 1.5 Blue dCi dizel motor ise Touch ve Icon paketleri ile satın alınabiliyor. Bu versiyonlar ise sırasıyla 149.900 TL ve 159.400 TL’lik fiyatlara sahip.

Giriş seviyesi olan Joy donanım paketinde kullanıcılar PureVision LED farlara, ön ve yan hava yastıklarına, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyona, Bluetooth bağlantısına, 15 inçlik jant kapaklarına, otomatik yanan farlara, hız ayar ve sınırlayıcıya, R&Go radyoya ve yüksek ayarlı sürücü koltuğuna sahip oluyor. Ön sis farları ve arka park sensörü ise Joy’un opsiyon listesinde.

Touch donanımında Joy’daki özelliklere arka parka sensörü, 16 inçlik alaşım jantlar, 7 inçlik Easy-Link multi medya sistemi ve elektrikli arka camlar eşlik ediyor. Bu donanımın opsiyon listesinde ise kablosuz şarj, 16 inç elmas kesim alaşım jant, ön-arka park sensörü, geri görüş kamerası, karartılmış arka cam, elektrokrom dikiz aynası ve ön sis farları gibi seçenekler mevcut.

Icon‘da ise liste oldukça kalabalık. Bu donanımın standart versiyonunda 7 inçlik gösterge paneli, yağmur sensörü, otomatik klima, C şeklinde LED gündüz farları, eller serbest Renault Card sistemi gibi özellikler var. Icon’un opsiyon listesinde de kablosuz şarj özelliği, ön sis farları, 360 derece kamera, aktif acil fren yardımcısı, güvenli mesafe uyarısı gibi seçenekler mevcut.

Yeni Clio hakkında fikirlerimizi videomuz üzerinden izleyebilir ve siz de fikirlerinizi bizlere YouTube yorumları üzerinden iletebilirsiniz. İyi seyirler.

Henüz yolun başında olan Furkan, çok çalışıyor ve bayağı bir eğleniyor.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları