Apple'ın yeni iPad Pro'su ne kadar dayanıklı? Kolay bükülüyor metre, ekranı çizilmelere karşı dayanıklı metre? İşte cevabı veren video.

Apple, kısa bir süre ilkin yeni tableti iPad Pro'yu tanıttı hatırlarsanız. AnTuTu'da rekorlar kıran Apple'ın yeni tableti, büyük ekranıyla da göz dolduruyor. Peki, yeni iPad Pro ne kadar dayanıklı?

IFixit, yeni tanıtılan teknolojik cihazların tamir edilebilirliğini ölçümlerken, JerryRigEverything ise cihazların dayanıklılığını ölçüyor. Ağır kesici ve delici aletlerla yeni teknoloji cihazlarını sıkıntılı testlere doğal olarak tutan JerryRigEverything'in bu defaki konuğu kuşkusuz yeni iPad Pro'ydu.

IPad Pro'ya yaklaşık 7 dakika arasında sıkıntılı testler uygulayan JerryRigEverything; ekranın çizilmesinden, tabletin kenarlarının soyulmasına, arkadaki alüminyum yüzeyin dayanıklılığından, tabletin ateşe karşı gösterdiği mukavemete kadar pek oldukça testi gerçekleştirmiş. Sonunda da hızını alamayıp iPad Pro'yu ortadan ikiye kırmakta çekinmemiş. Evet, iPad Pro bükülüyor. Nasıl sorusunun cevabını ise JerryRigEverything yukarıdaki videoda veriyor.

Kaynak: Chip