İnteraktif Black Mirror Bandersnatch hakkında her şey!
Merakla beklenen Netflix’in etkileşimli yapımı Black Mirror Bandersnatch‘i herkesten ilkin izledik. Bakalım interaktif 90 dakikalık müstakil yapım, bizlere nasıl bir deneyim sunuyor?

Netflix’in en fazlaca sevilen yapımlarından olan Black Mirror dizisinin 5. Sezonu uzun süredir merakla bekleniyordu. Black Mirror Bandersnatch, interaktif yapısıyla sonunu sizin tercihlerinizle belirlediği, bağımsız bir Netflix filmi. Biz de etkileşimli Black Mirror Bandersnatch’i herkesten önce izledik ve deneyimlerimizi, spoiler vermeden sizlerle paylaştık.

Karşınızda etkileşimli Black Mirror Bandersnatch

Black Mirror‘ın 5. Sezonu 2019 senesinde bir ihtimal çıkabilir. İzleyeceğiniz Black Mirror Bandersnatch, 90 dakikalık etkileşimli bir film! Yani beklenilenin tersine, yeni bir sürem şu an gelmiyor.

28 Aralık Cuma günü Netflix’e yüklenecek olan film, etkileşim yardımı ile kullanıcılara farklı bir deneyim sunacak.

Black Mirror Bandersnatch etkileşimli film nasıl olacak?

Etkileşimli yapımlarda filmlerin üzerinde kırmızı bir etkileşim göstergesi olacak. Netflix’in kullanıldığı tüm platformlarda çalışacak olan etkileşim sistemi, sadece kumanda ile sizin evet ve hayır seçeneklerinizi seçmeniz kadar kolay.

Eğer filmi seyrederken, herhangi bir tuşa basamayacak durumdaysanız, hiç deneyiminiz kesilmiyor. Otomatik şekilde ön tanımlı gelen ayarla devam ederek, kesintisiz bir halde filmi izlemeye devam edebiliyorsunuz.

Pek oldukça değişik seçim olan yapımda, filmin gidişatını değiştirebiliyorsunuz. Korkmayın, yaptığınız tercihleri ise geri alıp, farklı ihtimalleri de deneyebiliyorsunuz.

Karakterin hayatında alabileceği bir kararı da siz seçebiliyorsunuz. Yolda dinlediği müziği, yiyeceği yemeği de. Bunların tamamı, değişik gidişatları tetikliyor ve sizleri farklı sonlara yönlendiriyor.

Nasıl bir film?

Netflix’in yeni film 1980‘li yıllarda geçiyor. Fionn Whitehead isimli İngiliz oyuncunun canlandırdığı Stefan adındaki genç ira, bir oyun yaratıcısı.

Bandersnatch adındaki, yazarının “delirdikten sonra karısını öldürdüğü” bir romanı oyuna çevirme vazifesini üstlenen bir oyun geliştiricisinin hikayesini izleyeceğiz.

Fionn Whitehead‘ın canlandırdığı genç oyun geliştirici, film boyunca bazı seçimlerle yüz yüze gelecek. Burada kurgu ile gerçeğin bir araya geçtiğini göreceğiz.

Bu seçimleri de biz devam ettirerek, karakterin nasıl bir sona ulaşacağını bizler izleyenler belirleyeceğiz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları