Devre Dışı Bırakılan Ses Aygıtını Geri Açma
Devre Dışı Bırakılan Ses Aygıtını Geri Açma
Bilgisayarımızda bazı hallerde aygıtlarımız ile sorunlar yaşayabiliriz. Yaşamış olduğumuz bu sorunları halletmek için ise aygıtı devre dışı bırakma, sürücüsünü güncelleştirme, dönem dışı bırakılan ses aygıtını geri etkinleştirme işlemi şeklinde tercihler uygulayabiliriz.

"Yanlışlıkla devre dışı bırakılmış ses aygıtı iyi mi arka getirilir ?" adlı gelen sual üzerine düşündüğümde sizler için açıklayıcı bir makale ve video çekmeyi düşündüm. Günümüzde 8’den sonrasında gelen Windows sürümlerinde ne yazık ki devre dışı bırakılan aygıtların derhal gösterilmesi gibi bir alternatif karşımıza çıkmıyor. Bir aygıtı etkinleştirme işlemini yapabilmek için ise öncelikle devre dışı bırakılan aygıtı görmemiz gerekmektedir.

Devre Dışı Bırakılan Ses Aygıtını Geri Açma

Ses aygıtı dönem dışı yanlışı çözümü için ise aslına bakarsak yapacağımız oldukca rahat ve faremiz den yapacağımız bir kaç tıklama işleminden ibarettir. Günümüzde geçmiş olduğumuz ve yavaş yavaş kullanıcıları artan Ses Aygıtı dönem dışı Windows 10‘da ve önce ki sürümlerinde bile bu yöntemi kullanarak sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Ses Aygıtı dönem dışı nasıl düzeltilir hatasına geldiğimiz vakit ise sizlere yapmanız gereken işlemleri aşağıda basamak gibi sıralıyor olacağım. Ne kadar kolay ve gözden kaçan bir nokta olduğuna birde siz dikkat edin isterseniz.

  • Öncelikle bilgisayarınızın ana ekranından sağ alt tarafta yer alan hoparlör ikonuna sağ tıklayın.
  • Daha sonrasında ise açılan küçük pencereden “Kayıttan Yürütme Aygıtları” butonuna tıklayın.
  • Karşımıza bir pencere açılacaktır ve üst menüden “Kayıt” butonuna tıklayın.
  • Eğer o bölümde hiç bir şey gözükmüyor ise beyaz olan ve boş olan alana sağ tıklayın.
  • Sağ tıkladıktan sonrasında “Devre dışı bırakılmış aygıtları göster” butonuna basınız.
  • Artık devre dışı bıraktığınız aygıtlar karşınıza gelecektir ve etkinleştirme istediğiniz aygıta sağ tıklayın.
  • Açılan ufak pencereden “Etkinleştir” butonuna tıklayınız.

Artık bu sayede dönem dışı bırakılan ses aygıtını etkinleştirme işlemini başarı ile gerçekleştirmiş bulunuyorsunuz. Windows cihazlarda bulunan bu özellik sayesinde dönem dışı aygıtların gözükmemesi ve imaj kirliliği yaratmaması adına oluşturulmuştur.

 

Fakat kullanıcılar her hangi bir ses aygıtı devre dışı bıraktığında tekrardan arka etkinleştirme istediklerinde bulamadıkları zaman bir endişeye kapılmaktadırlar ve o aygıta ne olduklarına dair bir fikirleri olmamakta. Bu muamele basamakları sayesinde devre dışı bırakmış olduğunuz ses aygıtını arka etkinleştirme işlemini yapabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları