Telegram, Facebook kesintisinden sadece bir gün sonra 70 milyon yeni kullanıcı kazandı
Telegram, Facebook kesintisinden sadece bir gün sonra 70 milyon yeni kullanıcı kazandı
CEO'su "Telegram'a hoş geldiniz" dedi.

Şifreli mesajlaşma uygulaması Signal ayrıca 'milyonlarca' yeni kullanıcı kazandığını bildiriyor

Telegram CEO'su Pavel Durov, Facebook'un hizmetlerinde yaklaşık altı saatlik bir kesinti yaşamasıyla, mesajlaşma uygulaması Telegram'ın Pazartesi günü 70 milyon yeni kullanıcıyla "rekor" kazandığını duyurdu. Şifreli mesajlaşma uygulaması Signal, aynı gün içinde "milyonlarca" yeni kullanıcı kazandığını da bildirdi. Her iki uygulama da esas olarak Facebook'un WhatsApp'ı ile rekabet ediyor, ancak kesinti Facebook Messenger'ı da devre dışı bıraktı ve kullanıcıları Instagram'da mesaj gönderemez hale getirdi.

70 milyon yeni kullanıcı, Telegram'ın en son yeni kayıtlarda benzer bir artış bildirdiği bu yıl Ocak ayı itibariyle 500 milyon aylık aktif kullanıcıya kıyasla yüzde 10'un üzerinde bir artış. Tesadüfen, kullanıcılardaki bu son artışa Facebook'taki sorunlar da yardımcı oldu. Ocak ayında, WhatsApp yeni bir gizlilik politikasının girişini yanlış yönetti ve bu da özel kullanıcı verilerini ana şirket Facebook ile paylaşacağı endişelerine yol açtı.

Durov, Telegram'ın "benzeri görülmemiş büyümesi" karşısında "kusursuz çalışmaya devam ettiğini" iddia etmesine rağmen, "Amerika'daki bazı kullanıcılar, bu kıtalardan milyonlarca kullanıcı Telegram'a kaydolmak için acele ederken normalden daha yavaş bir hız yaşamış olabilir. aynı zamanda." Signal kullanıcıları ayrıca tüm kişilerini görememe sorunları yaşıyordu.

Durov, "Yeni kullanıcılar için şunu söylemek istiyorum - en büyük bağımsız mesajlaşma platformu olan Telegram'a hoş geldiniz" diye yazdı. “Başkaları hayal kırıklığına uğradığında biz sizi hayal kırıklığına uğratmayacağız.” Telegram, WhatsApp'ın 2 milyar kullanıcısına uzun süredir kur yapıyor ve bu yılın başlarında, kullanıcıların Facebook'a ait mesajlaşma hizmetinden geçiş yapmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir hareketle WhatsApp sohbet geçmişlerini içe aktarma özelliğini ekledi. Bu yıl boyunca, Signal ve WhatsApp'tan farklı olarak varsayılan olarak uçtan uca şifreleme sunmasa da, görüntülü arama ve canlı akışa odaklanan başka özellikler de eklendi.

"Facebook'a ait Whatsapp'ın kapalı olması, sizin ve arkadaşlarınızın muhtemelen @Signalapp gibi daha özel, kar amacı gütmeyen bir alternatif kullanmanız gerektiğinin bir hatırlatıcısıdır" diye yazdı bilgi uçuran Edward Snowden, kesinti sırasında, "Tıpkı aynı derecede ücretsiz ve Geçiş yapmak için 30 saniye.” Snowden, uzun süredir Signal'in bir savunucusuydu ve 2015'te bunu her gün kullandığını söyledi.

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları