GTA 6, GTA 5 yüzünden iptal edildi!
GTA 6, GTA 5 yüzünden iptal edildi!
GTA 5'in çıkış tarihinden bu yana uzun bir süre olmasına rağmen, GTA 6'dan ses seda yok.. Rockstar oyunun geliştirme sürecini neden durdurdu?

GTA 5, sırasıyla çıkardığı 2013, 2014 ve 2015'te farklı platformlar için kullanıcıya sürülmüş bir oyun. Çok büyük bir gelirin ve başarının arkasından doğal olarak hepimiz yeni GTA oyunun çıkmasını beklemeye başladık. Peki, sonra ne oldu? Neden halen Rockstar'dan ses yok?

GTA 6 şimdilik iptal edildi!

Evet, şaşırmayın yanlış duymadınız. Rockstar Games uzun süredir yeni bir oyun çıkarmıyor neden çıkmarmadığı konusuna gelirsek: GTA Online. Çıkış zamanları hayli sorunlu olsa da üç farklı oyun platformunda aktif oyuncu kitlesini korumayı başaran GTA Online, Rockstar'ın tüm vaktini işgal ediyor. Belki de tüm yatırımını, kim bilir?

gta-6-gta-5-yuzunden-iptal-edildi-2

GTA 5'in harika satış sonrasından firma tarafından GTA 6'nın geliştirme aşamasında olduğu duyurmuştu. Yani, bu gayet normal çünkü Rockstar'ın uzun yıllara meydan okuyan serisi her yeni yapımla beraber marka değerini yükseltiyordu.

İşin en kötü yanıysa, Rockstar'ın yeni bir IP için 2018'den önce çalışmaya başlamayacak olması. Hem GTA Online için satılan Shark Cash Card'ların kapış kapış gitmesi, hem de Online tarafın adeta MMO'ya dönüşmesi GTA 6ve Red Dead Redemption gibi beklenen oyunların kuyusunu kazıyor.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları