UTV Nedir?
UTV Nedir?
ATV araçları kadar kullanımı yaygın UTV’ler, arazi ve yolda sürüş için tasarlanmıştır.

 Hafif tasarımlı bu araçların tekerlekleri ve gövde tasarımları arazi şartlarına uygun olacak biçimde üretilmiştir. ATV modellerine kıyasla daha büyük bir direksiyon ile kullanılan UTV  genellikle tarla ve bahçe gibi çiftlik alanlarında kullanılır. Son yıllarda turizm faaliyetleri arasında UTV safari turlarına sıklıkla yer verilir. UTV araçları, model özelliklerine göre 1 ve birden fazla yolcuyu taşıyabilir. 

Çok gelişmiş büyük modellerde 6 kişi araca binebilir. Standart UTV modellerinde genellikle iki kişi yolculuk yapabilir. Üretici markalar güçlü motor tasarımlarını UTV modellerinde kullanır. Kısa sürede yüksek hızlara çıkabilen bu araçların motorunda dizel ve elektrik teknolojileri kullanılır. Yaklaşık 120 kilometreye kadar ulaşabilen araçları, farklı alanlarda kullanım için tercih edebilirsiniz. 

Çiftlik, tarla, bahçe gibi alanların yanı sıra spor ve golf sahası gibi alanlarda ulaşım ve malzeme götürmek için bu araçları kullanabilirsiniz. Ayrıca, büyük otellerde ve tatil köylerinde ve  kişilik UTV araçları tesis içi ulaşım için tercih edilir. Üretim ve model teknolojisine göre dizel ve elektrikli araçları farklı yol koşullarında konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz.

UTV ile Trafiğe Çıkılır Mı?

Popüler ulaşım araçları arasında UTV modelleri yer alır. Arazi ve asfalt yol koşullarında yüksek performans gösteren bu araçlar, farklı kullanıcı tiplerinin ilgisini çeker. Marka ve model özelliklerine göre 1 ile 6 kişilik kapasiteye sahip araçlar, konforlu bir ulaşım deneyimi sunar. Şık tasarımı ve güçlü motoru ile dikkat çeken UTV araçları için merak konulardan biri trafiğe çıkabilme durumlarıdır. Belirli şartlara göre UTV araçları trafiğe çıkabilir. Kurtarma aracı, ambulans gibi farklı amaçlar için tahsis edilen araçlar gerekli izinleri alarak plakalandırılırsa trafiğe çıkabilir.  UTV araçları motosiklet sınıfına girdiği için A2 ehliyet sahibi olan kişiler bu araçları kullanabiliyor. Çiftlik, bahçe, tarla ve spor sahası gibi farklı alanlarda kullanılan bu araçlar, marka ve model özelliklerine göre farklı satış fiyatlarına sahiptir. Sektorden.com UTV ilanları üzerinden markaları ve modelleri inceleyerek bütçenize uygun araç seçeneklerini görebilirsiniz.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları