TürkNet Hız Testi
TürkNet Hız Testi
Günümüzün en büyük ihtiyaçlarından biri olan internet, artık neredeyse tüm evlere girmeye başladı.

Yüksek Hızlı İnternet İçin Doğru Seçim

Günümüzün en büyük ihtiyaçlarından biri olan internet, artık neredeyse tüm evlere girmeye başladı. Her geçen gün artan kullanıcı sayıları şirketlerin de farklı paketler ve hizmetler sunmasına yardımcı oluyor. Her kullanıcının ihtiyacı farklı olabildiği için şirketlerin de hizmetlerini çeşitlendirmesi gerekiyor.

İnternet hızı konusunda şikayetçi olan kullanıcıların bu çeşitli hizmetler arasında tercihlerini yaparken dikkat etmesi gereken bazı noktalar var. Çoğu operatör farklı hızlarda ve kotalarda paketler sunuyor. Yaşadığınız bölgede yüksek hız alabilecek olsanız bile abone olduğunuz paket sebebiyle bu hızları alamayabilirsiniz. Paketlerde 4 mbps’den başlayan hızlar 100 mbps’e kadar çıkabiliyor. Tabii bu hız tercihleri abone olduğunuz paketin fiyatını da belirliyor.

En Doğru İnternet Paketi Seçimi

İnternet aboneliği sırasında sadece hızlar belirleyici etken olmuyor. Almak istediğiniz hizmetin kotası, taahhütü de önemli. Bir bütün olarak sizin ihtiyaçlarınızı karşılaması gerekir. Yüksek hızlı olmasına rağmen kotalı bir internet sizi mutlu etmeyebilir. Ayrıca yine memnun olmadığınız bir hizmeti sırf taahhüt sebebiyle aylarca kullanmak zorunda kalmak ya da ayrılıp cayma bedeli ödemek de sinir bozucu olabilir. Bu sebeple tercih ederken tek bir noktaya bakmak doğru sonucu vermez.

TurkNet Özgür İletişim gibi hizmetler kullanıcı odaklı yaklaşımı ile yukarıda bahsettiğimiz sorunlardan kullanıcısını uzak tutmaya çalışıyor. Hizmet kapsamında altyapınıza bağlı olarak 100 mbps’e kadar hız alabiliyorsunuz. Taahhütsüz olması sebebiyle de kullanıcılar beğenmedikleri takdirde bir cayma bedeli ödemeden ayrılabiliyorlar. Ayrıca herhangi bir kota olmadığı için ay içerisinde herhangi bir kısıtlama olmuyor. Eğer hizmetten memnun kalmazsanız ilk otuz gün içerisinde %100 para iadesi sunuyorlar.

Hız Testi Yaparak İnternet Hızınızı Öğrenin

Kullandığınız paket haricinde evinizdeki veya apartmanınızdaki kablolamalar da hızlarınızı etkiler. Kullandığınız modem, kablolar hızınızı etkileyen unsurlardır. Yüksek hız alabilmek için iç tesisat yapınızın da yeni ve arızasız olması gerekiyor. Aksi halde hangi paketi kullanırsanız kullanın verimli bir performans alamazsınız.

Nasıl bir hizmet alacağınızı önceden bilmek veya tahmin etmek için çeşitli hız testi sayfalarını kullanabilirsiniz. Aktif olarak kullandığınız internetin hızını ölçtüğünüz zaman almak istediğiniz paketin hızıyla kıyaslama imkanınız olur. Böylece hem fiyat hem de performans kıyası yapabilirsiniz. Bu hız testlerinde hem upload hem download hızlarınız ölçümlenir. Genelde sadece download hızlarına dikkat etsek de günümüzde artık upload hızları da büyük önem kazandı. Görüntülü görüşmeler yapmak için ya da canlı yayın yaptığımız zamanlar da düşük upload hızları sorunlara yol açıyor.

Hız testleri mevcut internet hızını ölçümleyen testlerdir. Bu test sonuçlarını daha sağlıklı kıyaslamak için operatörlerin altyapı sorgulama sayfalarını kullanabilirsiniz. Altyapı sorgulama, altyapınızın desteklediği maksimum hızı gösterir. Bu şekilde kullandığınız ve alabileceğiniz hızları daha sağlıklı kıyaslamış olursunuz.

TurkNet hız testi sayfası aracılığıyla aktif internet hızınızı ölçebilirsiniz. Ardından TurkNet’in bulunduğunuz bölgedeki altyapıda size ne hız sunabileceğini öğrenip kıyaslama yapabilirsiniz. Şeffaf bir şekilde sunulan bu sorgulamalar size en doğru sonuçları gösterir. Karşılaştırmanın ardından daha yüksek hızlı ve fiyat avantajlı pakete geçiş yapabilirsiniz.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları