Nauman  Zia  Butt  Hakkında 
Nauman  Zia  Butt  Hakkında 
Nauman Zia Butt  1972 yılında Hindistan’lı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir.

 Mutlu bir ailenin erkek evladı olarak ailesi tarafından büyütülen Nauman Zia Butt hayatının ilk dönemlerini Pakistan’da geçirmiş lise eğitimini Cathedral Higher Secondary School üzerinde tamamlamış. 

Nauman Z. Butt’un yurtdışı macerası ve dünyaya açılması ise bundan sonra gerçekleşti. İlk olarak İngiltere’de yazılım bölümünde lisans yapan Nauman Zia Butt 1997 senesinde Yeditepe Üniversite e-ticaret bölümünde yüksek eğitimiyle hayatına yazılım yerine e-ticaretle devam etmiştir.  Bu süreçte Yeditepe Üniversitesinin araştırma görevlerini yürüten Nauman Zia Butt bu sayede Akademik anlamda bir çok çalışmaya katılmış ve akademisyen olarak bir çok faaliyetin başında yer almıştı. Nauman Zia Butt, Yeditepe Üniversitesi kadrosunda bulunurken üniversitenin web bölümünde yazılım faaliyetlerini de üstlenmiştir. Bu zaman içinde üniversitede düzenlenen eğitimlerle kendisine yol haritası çizen Nauman Z. Butt internetin henüz tam keşfedilmediği bir zamanda belirleyici olmuştu.  Türkiye’de internet kullanımı henüz daha yeni yaygınlaşırken Nauman Z. Butt yazılım ve bilişim konusunda dönemin alt yapısını tamamlamıştı.

Nauman Z. Butt Yeditepe Üniversitesi’nde e-Ticaret Yüksek Lisans’ından sonra İşletme-Pazarlama üzerine doktora eğitimine başlamıştır. Aynı dönemde öğrendiklerini de aktarmaya ve eğitimler vermeye başlayan NZB öğrencilerine Web Tasarım ve E-Ticaret Pazarlama dersleri vermeye başlar. Kendini E-Ticaret alanında gösteren Nauman bu alanda başarılarından ötürü dikkatlerden kaçmaz. Akademisyen ve E-Ticaret uzmanı olan Nauman Z.Butt’un çabaları 1999 yılında ödüle layık görülür. Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü Dekanlığı, Nauman Z. Butt’a yılın kadrosu ödülünü verir. Yeditepe Üniversitesi’nde yedi sene görev yaptıktan sonra kendi şirketini kurmaya karar verir.  

   Nauman Z. Butt için dönüm noktası eşiyle evlendikleri zaman olmuş. Kendisi gibi E-Ticaret'le sektörüyle ilgilenen eşiyle 2004 senesinde Arse Bilişim’in temellerini atmışlardı. Henüz o zamanlar e-ticaret tam anlamıyla yaygın bir alışveriş stili olmasa da genç çift Dijital Pazarlama ve Danışmanlık şirketlerini yürütebilmiş.  Birkaç sene içinde internette yeni çıkan kavramlara ve trendlere kolayca uyum sağlayabilmişler. Bu sayede Google’ın Türkiye temciliğinde yer alabilmişlerdi. Google için reklam danışmanlığı ve eğitimleri veren Nauman Z. Butt bu eğitimleri yurt dışına taşımıştır. 2019’da EggZist adında İngiltere’ye bağlı bir reklam ajansı kuran Nauman Z. Butt eğitimlerini uluslararası olacak şekilde yenilemiştir. Dünya genelinde eğitimler verirken, müşterilerine yurt içi ve yurt dışında  sosyal medya danışmanlığı vermeye devam etmekte. Arse Bilişim’in hala başında olan Nauman Z. Butt ünlüler dahil birçok müşterisine sosyal medya danışmanlığı, marka değeri yükseltme, Web siteleri için SEO ve SEM danışmanlığı hizmeti sunmakta.  

Detaylı Bilgi için: http://naumanziabutt.com web adresine ziyaret edebilirseniz. 

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları