İple Erişim Sistemi
İple Erişim Sistemi
Adından da anlaşılacağı gibi iple erişim sistemi ip, koruyucu ve sabitleyici ekipmanlar yardımıyla uzmanların çizdiği bir hat üzerinden eşyaların veya kişilerin iple erişim teknisyeni önderliğinde taşınması işlemine denmektedir.

Adından da anlaşılacağı gibi iple erişim sistemi ip, koruyucu ve sabitleyici ekipmanlar yardımıyla uzmanların çizdiği bir hat üzerinden eşyaların veya kişilerin iple erişim teknisyeni önderliğinde taşınması işlemine denmektedir. Bu sistem pek çok işte ulaşım kolaylığı sağlamak adına kullanılmaktadır. Oluşturulan proje sayesinde normalde ulaşılmaz olarak adlandırılabilecek bölgelere iskele kurmak gibi uzun zaman alan ve hantal yapılar kullanmadan erişmek mümkün hale gelmektedir.  

Sistemi kullanmak riskli gibi görünse de, profesyonel teknisyenlerin gözetiminde gerekli güvenlik önlemleri alınarak ve teknisyenlerin söylediklerine birebir uyularak bu sistem güvenli bir şekilde kullanılabilir. Bu sistem temizlik firmaları tarafından profesyonel olarak kullanılmaya başlanmıştır. 

İple Erişim Hizmetinin Kullanıldığı Alanlar 

Birçok farklı alanda kullanılabilen iple erişim sistemi genelde temizlik işlerinde kullanılmaktadır. Bu sistemler sayesinde binaların dış alanları kolayca temizlenebilmektedir. Bacaları olan fabrikaların bazılarında baca içi bakımı yapılacağı zamanda bu sistemler kullanılabilmektedir. Bunun yanında bu sistemin turistik aktiviteler içinde kullanıldığı bilinmektedir. Heyecanlı aktivite alanları oluşturmak için ipler kullanılarak farklı senaryolar oluşturulur. Ayrıca adrenalin tutkunu kimselerin ilgisini çeken sarp noktalara ulaşılabilmesi için bu sistemlerden yapılan parkurlar kullanılmaktadır. Bu sistemlerin gelişmiş olan çeşitleri ise taşımacılık alanında kullanılmaktadır. Sisteme eklenen bir motor sayesinde basit ama işlevsel bir sistem kurulabilir.  

İple Erişimin Avantajları  

Çok gelişmiş olmayan ilkel bir yöntem gibi görülse de iple erişim sistemleri hala benzer ulaşım sistemlerine göre fazla avantaj sunduğu için şirketlerin tercihi arasında yer almaktadır. Bir kere iple erişim sistemleri için kullanılan ekipmanlar hafif ve az yer kaplayan malzemelerden seçilebilmektedir. Buda kurulacağı yere kadar taşıt gerekmeden taşınmasına ve herhangi bir büyük ekipmana ihtiyaç olmadan tamamen insan gücüyle kurulmasına imkân verir.  

İşinde uzman bir teknisyenin önderliğinde kurulumu kısa zaman almaktadır. Kurulumu dikey ya da yatay olabilmektedir. Güvenlik ekipmanlarıyla desteklendiği takdirde tamamen güvenli hale gelmektedir. Özellikle dış cephe ve dış cephe cam temizliğinde güvenli bir ekipmanla temizlik yapılması önemlidir. Bunun için https://www.bagcigrup.com.tr/hizmetlerimiz/iple-erisim-sistemi-dagcilik/ sayfasını ziyaret ederek bu sistem hakkında bilgi alabilir ve bu sistem ile temizlik yapılmasını isteyebilirsiniz. 

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları