İnternet Hız Testi
İnternet Hız Testi
İnternet hız testi anlık internet hızınızı belirlemeye yarayan bir araçtır. Testi başlattığınız zaman konumunuz belirlenerek konumunuza en yakın sunucu tespit edilir.

İnternet hız testi anlık internet hızınızı belirlemeye yarayan bir araçtır. Testi başlattığınız zaman konumunuz belirlenerek konumunuza en yakın sunucu tespit edilir. Sunucu tespit edildikten sonra internet hız testi, sunucuya Ping adı verilen bir sinyal gönderir. Sunucu buna anında bir cevap hazırlar. Bu teknik aracılığıyla gönderilen pingin gidip geri dönme esnasında harcanan zaman milisaniyeler bazında ölçülmektedir. Ping tamamlandıktan hemen sonra sunucu için indirme testi başlar.

Test esnasında sunucuya çok fazla bağlantı kurulur ve söz konusu bağlantılar aracılığıyla küçük veri parçaları indirilir. Bu esnada iki temel unsur incelenmektedir. Bunlardan ilki; veriyi ne kadar kısa sürede elde ettiği. İkincisi ise; elde edilen bu verinin elde edilirken ne kadar veri kullanıldığıdır. İnternet hız testindeki asıl amaç, internet bağlantısını olabildiği kadar zorlayarak aynı anda internet bağlantısının neler yapabildiğini tespit etmektir. İnternet hız testi uygulamak istediğiniz durumlarda yalnızca indirme değil, yükleme hız testini de otomatik olarak gerçekleştirmiş olursunuz. Bu esnada indirme hız testinin ardından yükleme hız testi de başlayacağı için sunucudan veri indirmek yerine bilgisayarınızdan sunucuya veri yüklenecektir.

Yükleme hız testi işlemleriniz gerçekleşirken indirme hız testinde gerçekleştiği gibi sunucuya ekstra bağlantılar kurularak hızın ne oldu tespit edilir. İnternet hız testi uyguladığınız zaman bu test doğru bağlantı yoğunluğunu anında tespit ederek ek verileri de indirdikten hemen sonra geçen zamanı hesaplayarak önünüze bir indirme hızı çıkarmaktadır. İnternet hız testleri her ne kadar basitmiş gibi görünse de internet hızını doğru bir biçimde tespit etmek oldukça zorlu bir süreçtir. 

İnternet hız testi için https://www.hiztesti.me adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları