GAZAPİZM KİMDİR?
GAZAPİZM KİMDİR?
Aslen Elazığ doğumlu olan Gazapizm, gerçek adıyla Anıl Acar; 20.01.1988 doğumlu rap şarkıcısıdır.

Ailesi ile birlikte 1997 yılında İzmir’e yerleşen şarkıcı Lise yıllarında tanıştığı Gardiyan ve Sivo olarak bilinen Engin Erel ve Aykut Şahin ile hiphop hayatına merhaba dedi.

Rapci 2003 yılında ilk rap parçasını kaleme aldı ve amatör olarak deneme kayıtlarına başladı. 2004 yılında Gardiyan ve Sivo ile birlikte YMF açılımı YALI MCS Family anlamına gelen yapılanmayı oluşturdular. Kurdukları stüdyoda kendileri ile beraber birçok MC’ye yardımcı oldular.

İlk albümü Az Kaldı adındaki mixtape albümünü Gardiyan ile birlikte çıkarttı. 2008 yılında Gazapizm yeniden Gardiyan ile beraber Kan Değil Katran albümünü internet piyasasına sürdü. Bu albümle tanınmaya başlayan Gazapizm İzmir, Bursa, Antalya, Isparta, Adana gibi büyük şehirlerde konser verdi. 2008 Senesinde Gardiyan ve Sivo ile yaptıkları Tehlikeli isimli demo parça tanınmış rapci Fuat Ergin’in dikkatini çekmesine sebep oldu ve şarkıyı tekrar düzenleyerek 2009 yılında çıkarmış olduğu KALBÜM isimli albümüne dahil etti.

2009 yılında yaşamış olduğu psikolojik sorunlar nedeniyle Klinik Majör Depresyon teşhisi konulan Gazapizm, tedavi görmeye başladı ve bu dönemde de şarkılar yazmaya devam etti. Yine aynı yılın ortalarında adını hastalığından alan Majör Depresyon albümünü piyasaya sundu ve başarısı ile adını daha fazla kitlelere duyurdu.

Gazapizm şarkıları son dönemde yalnızca Rap Dünyasında değil, tüm camianın dikkatini çekmeyi başarmış Gazapizm pek çok şarkıcı ile düetler yaptı. Çukur dizisi için Cem Adrian ile yaptığı Kalbim Çukurda adlı parça ve Sivo, Talking Gunz, Despo, Fuat Ergin, Rapangels, Kadıköy Acil ve Zorba gibi başarılı isimlerle düetler yapmıştır. Gazapizm’in tüm şarkılarına Gazapizm şarkıları indir linkinden ulaşabilir reklamsız ve ücretsiz olarak telefonunuza indirebilir ve çevrimdışı olarak dinleyebilirsiniz.

Bu arada şarkıcının ilk kez Çukur dizisinde çıkan Heyecanı Yok adlı parçası Youtube’da en çok dinlenen Türk rap şarkılarından biri olmuş dinlenme sayısı 150 milyonu geçmiştir. 45. Pantene Altın Kelebek ödüllerinde bu şarkısı ile en iyi şarkı ödülünü kazanarak tüm dikkatleri üzerine topladı. Gazapizm: 2020 yılında çıkarmış olduğu Gazapizm Hiza (2020) Full Albüm indir albümü ile yine yüksek beklenti içerisinde olan dinleyicilerini heyecanlandırmış durumda. Dinleyici sayısını son zamanlardaki başarı grafiğiyle bir hayli arttıran Gazapizm bu albümü ile yine gündeme gelmeyi başardı. Gazapizm’in tüm beğenilen şarkılarına ve albümlerine mp3 medya aracılığı ile güvenilir portal ile erişebilirsiniz.

Kaynak: https://mp3medya.com/

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları