Edirne’de En İyi Alışveriş Merkezleri
Edirne’de En İyi Alışveriş Merkezleri
Edirne küçük yüz ölçümü ve büyük şehirlere kıyasla az nüfuslu butik bir şehirdir.

Genellikle öğrencinin bol olduğu, balkanlardan gelen turistlerin çoğunlukla ağırlandığı Edirne, tarih kokan bir yerdir. Aynı zaman da bu butik şehri alışveriş yapabilmek için sınıra komşu olan ülkeler tercih ettiği gibi gelen birçok yerli turistin de tercih ettiği iki alışveriş merkezi, iki kapalı çarşısı bulunur.

Margi Outlet AVM

Şehir merkezine 1 km uzaklıkta olan Margi Outlet AVM yerli halkın, yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği açık hava bir alışveriş merkezidir. İçerisinde giyim, kişisel bakım, aksesuar, ayakkabı, çanta, oyuncak, elektronik, yiyecek ve içecek bulunan alışveriş merkezi diğer yandan oyun salonlarıyla sık sık tercih ediliyor. Aynı zaman da otopark sorunu yok. Outlet içerisin de 5 yıldızlı Margi Hotel Edirne'nin dışarıdan gelen misafirlerini ağırlıyor.

Erasta AVM

Erasta AVM Edirne merkez de bulunan Margi Outlet'e kıyasla birçok ünlü markayı içerisinde barındıran kapalı bir alışveriş merkezidir. Otopark sorunu da olmayan Erasta AVM'nin otoparkı AVM'nin alt katındadır. Burada yiyecek ve içecek, giyim, aksesuar, çanta, ayakkabı, ev aletleri, teknoloji de dahil bir çok aradığınız ürünü bulabilirsiniz.

Selimiye Arasta ve Ali Paşa Kapalı Çarşısı

Ünlü Mimar Sinan'ın yaptığı Selimiye Camii'nin altında bulunan Arasta Kapalı Çarşı'sı Edirne'ye özel hediyelik eşya, Edirne'nin güzel lezzetleri kavala kurabiyesi, saray lokumları, saray şekerlerinin satıldığı turistlerin en çok uğradığı yerlerden biridir. Ali Paşa Kapalı Çarşı'sı saraçlar caddesinde bulunan Edirne'ye özel hediyelik eşya, giyim, kıyafet, aksesuar, ayakkabı bulunan şehir merkezin de yerli ve yabancı turistlerin çok sık uğradığı kapalı çarşıdır.

Özellikle cuma gününden başlayarak yerli ve yabancı turistler en sık uğranan yer saraçlar caddesine alışveriş için geliyor. Saraçlar caddesi üzerinde butik mağazalar, yerli ve yabancı markalar mevcuttur. Diğer alışveriş merkezleri haricinde bu cadde üzerinde yine giyim, aksesuar, ayakkabı ihtiyaçlarınızı buradan karşılayabilirsiniz.

Edirne'yi ve tarihi yerlerini ziyaret eden insanlar ihtiyaçlarını bu alışveriş merkezleri, kapalı çarşılardan tedarik ediyor ve yöresel lezzetlerini buralardan tatma imkanı buluyor.

 

Kaynak: sporduragi.com

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları