Denizbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma Yöntemleri
Denizbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma Yöntemleri
internet bankacılığı, hem işlemlerin hızlı bir şekilde yapılabilmesi hem de bankayla ilgili herhangi bir işleme rahat bir şekilde ulaşılması için kullanılan bir yöntemdir.

Neredeyse tüm bankalarda olduğu gibi Denizbank’ın da hem internet sitesinden hem de mobil uygulamasından erişebileceğiniz ve işlemlerinizi online olarak yapabileceğiniz bu imkânı bulunmaktadır. 

Tüm bu olanaklardan faydalanabilmeniz adına tasarlanmış internet bankacılığında, siteye veya mobil uygulamaya giriş yapıp dilediğiniz işlemi sorunsuz bir şekilde yapabilmeniz için, internet bankacılığı şifrenizi nasıl alacağınızdan bahsedeceğiz.

1. Bilgisayar Üzerinden Şifre Alma

İnternet tarayıcınıza https://www.denizbank.com adresini girdikten sonra karşınıza çıkan sayfada sağ üst köşede ‘İnternet Bankacılığı’ yazan kırmızı butona tıklayın. İnternet şubesine giriş ekranına ulaştığınızda ‘T.C. Kimlik No / Kullanıcı Adı’ ve ‘Parola’ kısmını göreceksiniz. 

Dilerseniz kart numarası ile dilerseniz de parola ile giriş yapabilirsiniz. Henüz şifreniz olmadığı için, sağ altta yer alan ‘Kullanıcı Oluştur’ butonuna tıklayarak Denizbank internet bankacılığına yeni kullanıcı olarak kaydolmanız gerekir. T.C. Kimlik No veya Müşteri Numaranızı ek olarak da telefon numaranızı yazıp talepte bulunun. 

Ardından girdiğiniz telefon numarasına bir sms gelecektir. Gelen mesajlarınızı kontrol edip Denizbank’tan gelen şifreyi ekranda açılan kutucuğa yazın ve ilerleyin. Açılan yeni sayfada size kullandığınız Denizbank kart şifreniz sorulacaktır. 

Bu alana da Denizbank bankamatiklerinde kullandığınız şifreyi girin ve devam edin. Yeni parolanızı yazmanız için bir ekrana yönlendirileceksiniz. Şifrenizi sağ tarafta bulunan şartlara göre belirleyip devam etmek için butona tıklayın. Şifreniz belirtilen şartlara uygun ve kullanılabilir ise ‘Parolanız başarıyla oluşturuldu’ yazısını göreceksiniz.

Artık internet bankacılığına ister mobil uygulamadan ister bilgisayar üzerinden belirlediğiniz şifreyi girerek ulaşabilir ve işlemlerinizi telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

2. Mobil Uygulama Üzerinden Şifre Değiştirme

MobilDeniz, Denizbank müşterileri için bankacılık işlemlerini cep telefonları üzerinden gerçekleştirebilmeleri ve diğer Denizbank hizmetlerine kolayca ulaşmaları için tasarlanan bir mobil bankacılık uygulamasıdır. 

Mobildeniz, kullanıcı girişini daha kolay hale getirmek için yaygın olan parola ile giriş hizmetinin yanı sıra ‘Çizgir’ parola sistemini de kullanmaktadır. Bu yöntemle parmağınızın birkaç hareketiyle rahat bir şekilde sisteme giriş yapabilirsiniz.

MobilDeniz üzerinden şifre alamazsınız ama eğer şifrenizi unuttuysanız bahsedeceğimiz yönergelerle şifrenizi yenileyebilirsiniz. MobilDeniz uygulamasına tıklayın. İlk açılan sayfa giriş sayfasıdır ve bu sayfanın sağ alt kısmında bulunan ‘Şifremi Unuttum’ yazısına tıklayın. 

Yönlendirildiğiniz sayfada T.C. Kimlik numaranızı veya Müşteri numaranızı girin, ardından telefon numaranızı yazın. Telefonunuza sms yoluyla iletilen şifreyi ekranda bulunan kutucuğa yazın ve ilerleyin. Son adım olan yeni parolanızı belirleme aşamasında size aktarılan şartlara uygun şekilde bir parola seçmelisiniz. Yeni parolanızı yazın ve devam edin. İşte bu kadar kolay!

Artık hem cep telefonunuzdan hem de bilgisayarınızdan Denizbank internet bankacılığına ulaşabilecek ve dilediğiniz işlemi şubeye gitmeden yapabileceksiniz.

Kaynakça

SporDurağı. “Spor Terimleri”. Erişim 1 Temmuz 2022. https://sporduragi.com/

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları