Büyük Boy Kafes Satın Almayı Düşünenler İçin Tavsiyeler
Büyük Boy Kafes Satın Almayı Düşünenler İçin Tavsiyeler
Doğru bir kuş kafesi seçmek, evcil hayvanınızın sağlığı için önemlidir, bu nedenle satın almadan önce kuşunuzun ihtiyaçlarını düşünün.

Doğru bir kuş kafesi seçmek, evcil hayvanınızın sağlığı için önemlidir, bu nedenle satın almadan önce kuşunuzun ihtiyaçlarını düşünün. Kararınızı verirken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör var, ancak ayrıntılar besleyeceğiniz kuş veya kuş türüne bağlı olacaktır.

Büyük Kafes

Bir kuş kafesi satın almak söz konusu olduğunda boyut kesinlikle önemlidir. İdeal olarak, karşılayabileceğiniz en büyük kafesi satın almalısınız. Ayrıca, özellikle insan temasından hoşlanmayan ve bu nedenle zamanlarının çoğunu kafeslerinde geçiren kuşları besleyecekseniz, ne kadar boş alanınız olduğunu da göz önünde bulundurmalısınız. Kuş kafesinizin minimum boyutu, içinde yaşayacak kuş türüne bağlıdır. Örneğin, ispinoz gibi küçük bir kuş en az 45x45x75 santimetrelik bir kafes boyutuyla geçebilirken, büyük bir Amerika papağanı en az 90x120x150 santimetrelik büyük kafes boyutu gereklidir. Kuşunuzu aldığınız yetiştirici, hayvan barınağı veya evcil hayvan dükkanı size hangi boyutta kafes satın alacağınızı söyleyebilmelidir.Dikkate almanız gereken sadece boyutu değil, aynı zamanda çubuklar arasında uygun boşluk olan bir kuş kafesi satın almanız gerekir. Bir kuş kafesinin parmaklıkları, tuttuğunuz kuş için çok uzaksa, kaçabilir veya parmaklıkların arasına sıkışıp yaralanabilir. Ancak birbirine çok yakın olan çubuklar, kafes sakinleri için hoş bir ortam sağlamayabilir. Yine, doğru çubuk aralığı tutacağınız kuş türüne bağlıdır, bu nedenle tüylü arkadaşınız için en iyi çubuk aralığını araştırmanız gerekir.

Papağan Kafesi

 

Bir kuş kafesi seçmek söz konusu olduğunda, malzeme bir diğer önemli husustur. Tel veya metal kafesler genellikle en yaygın olanlarıdır. Dayanıklı ve uygun fiyatlıdırlar, ancak ıslanırlarsa paslanabilirler ve her zaman en çekici seçenek değildirler. Boyalı tel kafesler alabilirsiniz, ancak bu yoldan gitmeyi seçerseniz, boya toksik olmadığı ve parçalanmayacağı için toz boya kaplı bir papağan kafesi seçin. Paslanmaz çelik kafesler çok daha dayanıklıdır ve paslanmaz, ancak daha pahalı olabilir. Evcil hayvanınız için doğru kafesi seçmek önemli bir karardır ve hafife alınmamalıdır. Dikkatli seç ki tüylü arkadaşın ona verebileceğin en iyi evi alsın.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları