Türk yapımı yeni Netflix dizileri geliyor! İşte liste
Türk yapımı yeni Netflix dizileri geliyor! İşte liste
Netflix, dün düzenlemiş olduğu etkinlikte Türk yapımı diziler ve filmler için müjdesini verdi. Merakla beklenen Atiye’nin yeni sezonu hakkında ise sevindirici haber geldi! Daha fazlası için haberimize göz atın.

Türk yapımı yeni Netflix dizileri geliyor! İşte liste

Netflix, düzenlemiş olduğu etkinlikte Türk yapımı yeni Netflix dizileri ve filmleri için müjdesini verdi. Merakla beklenen Atiye’nin yeni sezonu hakkında ise sevindirici gelişmelerden bahsedildi.

Netflix, 2020’de yayınlanacak geniş yelpazeli içeriklerini dün basın mensuplarına sundu. 6 yeni yapım bu yıl bizlerle olacak. Türkiye’nin tarihi zenginliği ve kültürel mirasından ilham alarak yaptığı orijinal içeriklere yatırım yapmaya devam eden Netflix merakla beklenen seçkinin önümüzdeki aylarda Türkiye’nin de dahil olduğu 190 ülkede yayına gireceğini bildirdi.

Şimdiki Aklım Olsaydı

Netflix’in Türk dizi içeriklerine bir yenisini daha eklediği yeni dizisi “Şimdiki Aklım Olsaydı” mutsuz bir evlilik yaşayan 10 yıllık evli bir kadını anlatıyor. Bir gece gerçekleşen kanlı ay tutulmasında baş karakter Reyhan on yıl öncesine dönüyor. Reyhan için hayatının dönüm noktası olan o gün hayatının en önemli anına kocası Nadir’in evlenme teklif ettiği dakikalarına döner. Hem de şimdiki aklıyla…

Ay Yapım’ın üstlendiği bu yeni dizi Ece Yörenç’in kaleminden yazılıyor. Yönetmenliğini Umut Aral ile birlikte Çağan Irmak‘ın yaptığı dizinin oyuncu kadrosunda Özge Özpirinçci (Reyhan), Birkan Sokullu (Nadir), Burak Yamantürk (Cihan), Elifcan Ongurlar (Ayşe), Ahmet Rıfat Şungar (Cem), Ümit Erdil (Ateş), Feyyaz Yiğit (Hızır), Mustafa Avkıran (Sattas), Filiz Taçbaş (Nihal) ve Selçuk Borak (Fahrettin) yer alıyor.

Fatma

Önümüzdeki zamanlarda yayınlanacak olan diğer bir dizi ise “Fatma”. Hapisten çıktığında kaybolan kocasını arayan ve temizlikçilik yapan Fatma beklenmedik bir anda cinayet işliyor. Kocası Zafer’in karanlık bağlantılarının bu cinayetten haberdar olmasıyla olaylar gelişiyor. Senaryo ise genç yetenek Özgür Önürme’ye ait.

Exatlon Challenge

Format sahipliğini Acun Medya’nın yaptığı Exatlon Challenge, yeni formatıyla Türkiye’nin en popüler influencer’larının çekişmeli ve bir o kadar da eğlenceli dünyasını ekranlarımıza yansıtacak. Orkun Işıtmak’ın sunduğu ve Oğuzhan Uğur’un Exatlon Face-Off bölümleriyle yer aldığı, Türkiye’de 3 Temmuz’da yayına girecek.

Sıcak Kafa

Dünyayı kasıp kavuran Corana virüsü salgınından sonra bu dizi dikkatleri epey çekeceğe benziyor. Dil ve konuşma yoluyla yayılan garip bir salgından gizemli bir şekilde etkilenmeyen dilbilimci Muray Siyavuş, acımasız olan Salgınla Mücadele Kurumu tarafından arandığını duyunca İstanbul içerisinde oradan oraya kaçarak saklanmaya çalışır.

Yarına Tek Bilet

Türkiye’nin ilk Netflix orijinal filmi olan “Yarına Tek Bilet” filminde başrolü Dilan Çiçek Deniz ve Metin Akdülger oynayacak.OG Medya’nın yapımcılığında ekrana gelecek olan film, Ankara-İzmir yolculuğunda tanışan ikilinin hikâyesini konu alıyor. “Yarına Tek Bilet” tüm dünyayla aynı anda 19 Haziran 2020’de Netflix’te yayında olacak.

Atiye

Netflix’in ikinci Türk dizisi olan Atiye, ilk sezonuyla bütün dikkatleri çekerek beğeniyi toplamıştı. Netflix abonelerinin beklediği sevindirici ve beklenen haber de geldi. Yetkililerin yaptığı açıklamada Atiye’nin 3. ve final sezonu için onay aldığı belirtildi. İkinci sezonu eylül ayında yayınlanacak olan dizinin üçüncü sezonunun, 2021 yılında seyircilerle buluşması planlanıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları