Çağatay Ulusoy, Netflix İle Türkiye'yi Karşılaştırdı
Çağatay Ulusoy, Netflix İle Türkiye'yi Karşılaştırdı
Kısa röportajlar veren Çağatay Ulusoy, Türkiye ve Netflix arasındaki .alışma şartlarının farklılıklarını anlattı ve Türkiye'yle kıyasladı.

Verdiği mülakatta Türkiye ve Netflix çalışma koşullarını karşılaştıran Ulusoy, dışarıda çalışmaktan çok daha hoşnut olduğunu söyledi ve coşkulu işler ortaya koyduklarından bahsetti.Hakan Muhafız dizisinin başrolü Çağatay Ulusoy, yabancı bir mecmuaya ziyaret verdi. Türk medyasına müzakere verme mevzusuna pek de sıcak bakmayan Çağatay Ulusoy, Netflix'in Hakan Muhafız dizisiyle beraber tekerrürden gündeme geldi. Variety mecmuasından Nick Vivarelli'ye müzakere veren Çağatay Ulusoy, Netflix çalışma şartlarını Türkiye ile mukayese etti.'Hakan Muhafız' dizisinin neden bir yenilik olarak idrak edildi sualini yönelten Vivarelli, şu biçimde bir yanıt aldı:

"Zira küresel izleyicilere yeni bir cins Türk dizisi sundu. Türk dizilerinin tipik özelliği olan sosyal drama ve romantizm unsurlarıyla harmanlanmış bir fantezi ve süper kahraman öyküsü anlatıyoruz. Ancak ana akım bir süper kahraman yerine, merkezinde çağdaş bir kahramanın olduğu daha epik bir öykümüz var. Süratli ve beklenmedik dayanmalarla dolu. Ayrıca bir komedi unsuru da var."Kısımların uzunluğu mevzusunda sualler yönelten Vivarelli, 33-45 dakikalık kısımların Türkiye'deki dizilere oranla daha kısa olduğunu belirtti ve bunun Ulusoy'un oyunculuğunu etkileyip etkilemediğini sordu. Ulusoy, yanıt olarak bu gidişatın kendisi için daha iyi olduğunu ve odaklanarak tüm enerjisini kişiliğe verdiğini belirtti.Hakan Muhafız'ın dördüncü sezonu için sinyallerin verildiğini belirten Vivarelli, dizinin Çağatay Ulusoy'u azıcık daha meşgul edecek gibi göründüğünü belirtti. Türk dizilerine oranla çalışma koşullarının Netflix'te nasıl olduğunu sordu. Vivarelli, yanıt olarak şu ifadeyi aldı:


"Değişik pek çok Türk dizisinde olduğundan daha beşeri şartlarda çalışıyoruz. Netflix farklı bir imal sistemi kullanıyor. Haftada 5 gün, günde 10 saat çalışıyoruz. Kendimi daha üretken seziyorum. Değişik oyuncular ve takım da öyle. Bir Türk TV dizisinde her kısım 120-150 dakika sürer. Haftada bir kısım sürüklemek için çok daha fazla çalışmanız gerekir. 'Hakan Muhafız' öykü anlatıcılığına, mekanlara, kişiliklere ve çalışma şartlarına yaklaşım açısından çok şey değiştirdi. Oyunun kaideleri yine yazılmış gibi."
Takımından da bahseden Ulusoy, her sezonda değişik rejisörlerle çalıştığını ve bu vaziyetin Türkiye'de daha evvel hiç yapılmadığını belirtti. Her rejisörün seriye değişik bir bakış açısı kattığını belirten Ulusoy, bu sayede dizinin daha vizyoner bir hale geldiğini belirtti.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları