Facebook, Splinter Cell ve Assassin’s Creed VR oyunları için bir anlaşma imzaladığını bildirdi
Facebook, Splinter Cell ve Assassin’s Creed VR oyunları için bir anlaşma imzaladığını bildirdi
VR oyunları için yeni bir anlaşma imzalandı.

Facebook, Splinter Cell ve Assassin's Creed oyunlarını Oculus sanal gerçeklik kulaklıklarına koymak için özel bir anlaşma imzaladığını bildirdi. Bilgileri bu sabah haberlere verdi, ancak bu oyunların neye benzeyeceği hakkında daha fazla ayrıntı vermedi. Görünüşe göre başlıklar stüdyoları satın almak ve seçkin oyunları geri almak için daha büyük bir zorunluluğun bir parçası, Oculus'un bir süredir daha küçük ölçekte yaptığı bir şey.

Splinter Cell ve Assassin’s Creed’li sahibi Ubisoft, Oculus Rift’in özel Eagle Flight ve kooperatif oyunu Star Trek: Bridge Crew de dahil olmak üzere çeşitli VR oyunları yayınladı. Ayrıca birkaç Assassin’s Creed merkezli “VR kaçış odası” nı piyasaya sürdü, ancak ev VR kulaklıklarında değil, yalnızca belirli yerlerde kullanılabiliyorlar.

Özel oyunlar zaten Oculus’un Rift ve Quest kulaklıklarının önemli bir satış noktası. Ratchet & Clank stüdyosu Insomniac Games birkaç Rift oyununu piyasaya sürdü ve yaklaşmakta olan açık dünya Rift oyunu Stormland üzerinde çalışıyor. Ancak, çoğu zaman, bu oyunlar kurulan franchise bir parçası değildir. Oculus gibi bir şirketten destek alması gereken küçük takımların orijinal projeleridir. Blade Runner gibi büyük medya özelliklerine dayanan bazı oyunlar kısa ve hafif etkileşimli deneyimler oldu.

Oculus rakibi Sony benzer bir münhasırlık stratejisi izlemiştir. Sony’nin oyun endüstrisi ile olan bağları zamanlanmış ya da kalıcı olarak PlayStation VR'yi Skyrim VR gibi bazı büyük franchise oyunlarının yanı sıra Dark Souls ve Bloodborne'un yaratıcısı From Software gibi ünlü geliştiricilerin unvanlarını da kazandı. Valve’ın SteamVR platformu, potansiyel olarak Half Life, Portal veya Left 4 Dead serilerine dayanan bazı özel Valve oyunları almaya hazır. (Yine de, genellikle hala bir Oculus Rift'te SteamVR oyunları oynayabilirsiniz.)

Bilginin belirttiği gibi, Facebook oyun oynamaya daha geniş bir şekilde giriyor, yakın zamanda eski Oculus içeriği VP Jason Rubin'i “özel oyun girişimleri” nin başını seçti. Son zamanlarda Facebook'un daha az antitröst ve gizlilik eleştirisi ile karşı karşıya olduğu ve çok oyunculu oyun Fortnite'nin yer aldığı bir alan Facebook'un ana sosyal ağına karşı zorlu bir rakip. Bununla birlikte, bugünkü raporda, Facebook'un hangi şirketlerin (varsa) edinmeye çalışabileceği veya sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik veya geleneksel oyunlar üzerinde çalışıp çalışmadıklarına ilişkin detaylar yer almamıştır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları