Ben 10 Çizgi Film Karakteri ile Keyifli Oyunlar
Ben 10 Çizgi Film Karakteri ile Keyifli Oyunlar
Ben 10 karakteri Amerika Birleşik Devletleri ülkesinde çıkan bir karakter olarak biliniyor. İlk olarak 2005 yılında Amerika Birleşik Devletleri üzerinde bu karakterin yer aldığı çizgi film yayınlamaya başlamıştır. Kısa sürede büyük bir üne sahip olan ben 10 daha sonra diğer ülkelere yayılmaya başlanmıştır.

 Ülkemize ise ilk olarak 2008 yılında hızlı bir giriş yapmıştır. Çizgi filmleri çok sevilen ben 10 halen ülkemizde gösterimine devam ediliyor. Ben 10 karakteri bu kadar çok sevilince hem yurtiçi hem de yurt dışında oyun yazılım uzmanları bu alanda oyunlar oluşturmaya başlamıştır. Ben 10 oyunları birçok çeşit olarak karşımıza çıkıyor. Ben 10 oyunu çok fazla çeşitli olduğu için çocuk ya da yetişkin ayrımı yapmadan oyunlara yönelim artıyor.

Ben 10 Hangi Oyunlarda Olmaktadır ?

Ben 10 oyunları rol oyunu, spor oyunu, macera oyunu ve beceri oyunu şeklinde olmaktadır. Genellikle macera kategorisinde yer alan ben 10 oyunu daha çok tercih ediliyor. Bir diğer tercih edilen kategori ise rol oyunu olduğu biliniyor. Bilindiği gibi çizgi filmi izleyenler genellikle ben 10 karakterinin yerinde olmak istiyor ancak bu gerçek hayatta mümkün olmadığı için oyunlar ile yetinmek zorunda kalınıyor. Rol ve macera oyunları ben 10 karakterinin yeni yerine geçmek için en iyi kategoriler olduğunu söylemek doğru olacaktır. Dilerseniz buradaki linkten Flash Oyununa Bakabilirsiniz http://www.oyunoyna.la/ben-10-olum-bolgesi/

Ben 10 Oyununda Cinsiyet Ayırımı Yok

Ben 10, erkek bir karakter olmasına rağmen içinde yer alan kız kuzen karakteri de oyunlarda yer alıyor. Bu yüzden sadece erkek bireyler değil aynı zamanda kız çocukları da bu oyunlara ilgi gösteriyor. Ben 10 oyunları genel olarak hem kız hem de erkek çocukları için üretimi yapıldığını söylemek mümkündür. Ayrıca ben 10 oyunu bazen çocuklar için üretilmiş şekilde karşımıza çıksa da bazen yetişkinlere yönelik de oyunlar yer alıyor.

ben-10-oyunlari

Ben 10 oyunlarının bu kadar çok fazla tercih edilmesinin nedeni nedir? Aslında bunun birçok nedeni bulunuyor. Bunlardan biri çocukların oyunlara olan merakı olarak biliniyor. Bir diğer neden ise ben 10 oyunlarının faydaları olarak karşımıza çıkmaktadır. Ben 10 oyunları faydalı mı diye kendi kendinize sorabilirsiniz. Evet, bu oyunların oldukça fazla faydası yer alıyor. Peki Ben 10 oyunu faydaları neler dir ? Bu sorunun cevabını bir sonraki başlıkta sizlere sunuyoruz. Öğrenmek için yazımızın hepsini sonuna kadar okuyabilirsiniz.

Ben 10 Oyunları Faydaları

  • Ben 10 oyunlarının faydaları saymakla bitmez. İlk faydasına gelince çocukların hayal gücünü geliştirmek için oldukça ideal olduğunu söylemek mümkündür. Ben 10 oyunu ve çizgi filmleri fantastik karakterler ile karşımıza çıktığı için çocukların hayal gücüne olumlu etkiler gösteriyor.
  • Ben 10 oyunun bir diğer yararı ise sinir ve strese iyi gelmesi olarak biliniyor. Ben 10 oyunu oldukça rahatlatıcı etki gösteriyor ve bu yüzden kişilerin sinirleri gevşiyor. Tabi bu fayda daha stresli oldukları için büyük insanlar için biliniyor.
  • Ben 10 oyunları bazen macera oyunları bölümünde de yapıldığı için kişilerin özgüven kazanmasını sağlıyor. Bilindiği gibi çocuklarda küçük yaşta özgüven eksikliği oldukça fazla şekilde oluyor. Macera oyunları ile cesaret kazanılması mümkün olurken bunun yanında özgüven artışı da sağlanıyor.
  • Ben 10 oyunu oynayan kişilerin gözleme ve analiz yeteneği artıyor. Çünkü ben 10 oyununda macera bölümleri olabilir ve çevreyi gözlemleme aynı zamanda analiz etme gereği duyulur. Bu da oyunu oynayan kişilerin bu yeteneklerinin geliştirilmesini sağlar.
  • Ben 10 oyunlarının zeka kategorisinde olan oyunları da yer alıyor. Böylelikle küçük yaştaki çocukların zekasının ve zihninin olumlu etkilenmesi mümkün oluyor.
  • Ben 10 oyunu hem genç hem de küçük yaştaki çocuklara araştırma yeteneği kazandırıyor. Çünkü macera oyunları bulunan ben 10 oyunun böyle bir faydası daha vardır.
  • Ben 10 oyununun bir diğer faydası ise kişinin beceri yeteneğini geliştirmek olduğunu söylemek mümkündür. Oyun oynarken ek becerisinin gelişmesi ve daha iyi bir duruma gelmesi mümkün oluyor.
  • Ben 10 oyunu ayrıca birçok karakteri bünyesinde barındırıyor. Bu yüzden her karakter farklı bir bakış açısına sahip. Bundan dolayı seçtiğiniz farklı karakterler ile hem oyunda hem de gerçek hayatta farklı bakış açılarına sahip olabilirsiniz. Özellikle çocuklar için çok önemli bir konu olduğunu söylemek lazımdır.
Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları