Tesla Semi ile geleceğin tırları ile tanışın!
Tesla Semi ile geleceğin tırları ile tanışın!
Tesla Semi ile şirket kısa sürede ilk elektrikli çekicisini tanıtmış olacak. Kasım ayında prototipi tanıtılacak çekicinin görüntüleri toplumsal medyaya sızdırıldıktan sonrasında, internet tasarımcı Jan Peisert iyi mi görüneceğine dair tahminlerde bulunarak yüksek çözünürlüklü görüntülerini oluşturdu.

16 Kasım’da tanıtılması planlanan çekiciye olan beklenti diğer Tesla modellerinde olduğu gibi bir hayli çok. Elon Musk tarafınca meydana getirilen umumi yorum ise Model üç’ün bileşenlerinin kullanıldığı çekici, “spor otomobil gibi” seri ve kuvvetli olacak.

Tesla Semi 16 Kasım’da tanıtılıyor!
Elon Musk Nisan ayında yaptığı TED sunumunda “Tesla Semi ile kanıtlamaya çalıştığımız, elektrikli bir çekicinin herhangi bir yarı dizel motordan daha çok qüç momentine haiz olabileceğini işaret etmek” demişti.

tesla-semi-sdn-1

Peisert Design’ın sahibi Jan Peisert, geçen hafta toplumsal medyada sızdırılan fotoğraf ile Musk’ın Nisan ayında yayınladığı videoyu bir araya getirmiştir. Bu iki içinde ne olduğu karşılaştıran Peisert, birkaç tasavvur yakaladı. Fotoğraflarda Nikola One isminde çekiciyi de görüyoruz. Nikola One 2021 senesinde tüketicilere sürülmesi beklenen, hidrojenle çalışan bir çekicinin tasarımı.

Inverse’e konuşan Peisert, “Ürettiğim fotoğraftaki tasavvur Tesla’nınkine fazlaca benziyor. Bence fazla fütüristik bir tasarım kullanılması gerekiyor. Zira en önce şahısların elektrikli çekici fikrine alıştırılması lüzumlu. Tasarımın sadeliği hoşuma gitti. Özellikle Tesla tırı Nikola One’ın birlikte fazlasıyla öne çıkan bir model.” dedi.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları