ÖTV indirimi beklenirken sıfır otomobil fiyatları zamlandı.
ÖTV indirimi beklenirken sıfır otomobil fiyatları zamlandı.
İkinci el piyasası hızla artarken insanlar sıfır araçlara gelen ötv indirimine hazırlenırken sıfır otomobil fiyatlarına zam geldi.

ÖTV indirimi beklerken sıfır otomobil fiyatları zamlandı!

Son dönemlerde yaşanan olaylar sebebiyle ikinci el otomobil fiyatları oldukça arttı. Bir kaç ay öncesinde 100.000 TL'den satılan bir otomobil, şuan da 150.000 TL civarında satılmaya başladı. 

Fiyatların bu kadar hızlı bir şekilde artması ve bu artışın önüne geçilememesi akıllara ÖTV indirimini getirdi. Çeşitli kaynaklardan sızdırılan bilgilere göre Eylül ya da Ekim ayı gibi yeni ÖTV indiriminin gelmesi söz konusu. Lakin bu henüz kesinleşmiş değil.

İnsanlar bir umut ÖTV indirimi beklerken Temmuz ayı ile birlikte hali hazırda normal seviyelerde seyreden sıfır otomobil fiyatları da önemli ölçüde arttı.

Elbette bu tüm otomobiller için geçerli değil. Lakin eli yüzü düzgün uygun fiyatlı bir otomobil istediğinizde karşınıza çıkacak olan tablo bu şekilde.

Örneğin ülkemizde hayli popüler olan Peugeot 2008 şu anda bayilerde bulunmuyor. Lakin 2. el otomobil satan galericilerde mevcut. Onlar da bayi fiyatının 20.000 - 30.000 TL üzerinde fiyatlar istiyorlar.

Zaten ortada otomobil sıkıntısı varken, Temmuz ayı ile birlikte sıfır otomobil fiyatları zamlandı. Bu zam ile birlikte pek çok otomobile yüzde 10 ile yüzde 30 arasında zam yapıldı. 

Eğer sürekli takip ettiğiniz bir araç varsa girip fiyatına bakabilir ve ne derece zamalandığını görebilirsiniz.

Bizler ÖTV indirimi beklerken gelen bu zam hiç olmadı. Zira mevcut şartlarda ÖTV indirimi gelse bile pek bir anlamı olmayacak diyebiliriz.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları