Elektrikli Hyundai Kona Türkiye’ de satışta!
Elektrikli Hyundai Kona Türkiye’ de satışta!
Hyundai Assan, B-SUV sınıfındaki elektrikli SUV modeli Kona aracını Türkiye’ de satışa sundu. 484 km menzile sahip otomobilin fiyat listesi de açıklandı.

Elektrikli Hyundai Kona Türkiye’ de Satışta

Elektrikli Hyundai Kona Türkiye’ de Satışta

Hyundai Assan, dünyanın ilk seri üretim B-SUV modeli olan Kona Ev’ i Türkiye' ye getirdi.

Kona Elektrik, Progressive donanım paketiyle, motor ve menzil olarak ise 2 farklı alternatif ile tercih edilebiliyor.

Yeni çıkan modelde 64 kWh bataryalı uzun menzilli versiyon, maksimum 204 PS (150 kW) güç üretiyor ve 7,6 saniyede 100 km/s hıza ulaşabiliyor. Baz versiyon ise 39,2 kWh batarya kapasitesine sahip. Bu motor da 136 PS (100 kW) üretiyor ve 9,9 saniyede 100 km/s hıza ulaşabiliyor.

Kona Elektrik, tek şarjla 484 kilometre (WLTP-64 kWh pilli versiyon) yol seyredebiliyor.

Lityum iyon polimer pili (64kWh versiyon-yüzde 10 ila 80 arasında) şarj etmek için hemen hemen 47 dakikaya ihtiyaç duyuyor. Kona Elektrik, üç fazlı AC şarj istasyonlarında ya da evdeki özel bir elektrik kabiniyle 45 dakika (yüzde 80 şarj) gibi bir zaman aralığında şarj yapabiliyor. Ayrıca sürücüler, ICCB elektrik kablosunu kullanarak normal ev tipi prizde de şarj yapabiliyor. Bu ev tipi normal prizin şarj zamanı ise hemen hemen 28-36 saat aralığında olarak aktarılıyor.

Hyundai Assan, iki değişik donanım ve motor özelliğine sahip Kona Elektrik’ in satış fiyatlarını da aktardı.

Kona Elektrik Progressive 100 kW 487.000 TL, Kona Elektrik Progressive 150 kW ise 734.000 TL’ ye satılıyor.

Satışa sundukları yeni model hakkında düşündüklerini söyleyen Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, şunları aktardı:

“Kona Elektrik modelimizi “Geleceğin bugüne hediyesi” sloganımızla AutoShow 2021 Mobility ile Türkiye pazarına sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Elektrikli ve hibrit araçlara olan talep Türkiye’de her geçen gün artış gösteriyor. Önümüzdeki iki yıl içinde satışların ve şarj istasyonu altyapısının 4-5 kat daha artması bekleniyor. Hyundai olarak, gelecek yıllarda satışlarımızın büyük bir kısmını oluşturacak elektrikli otomobillerimizin ilkini satışa sunarak Türkiye’ de yepyeni bir dönemin başlangıcına imza atıyoruz.”

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları