Yeni iPhone SE’nin özellikleri ortaya çıktı
Yeni iPhone SE’nin özellikleri ortaya çıktı
Apple, önümüzdeki hafta yeni iPhone ailesinin tanıtımını yapacak. iPhone 11 ailesinin merhaba diyeceği faallik şimdiden merakla beklenirken, yeni iPhone SE özellikleri ile alakalı yeni bilgiler ortaya çıktı. Apple, bu segmentte rekabet için bu model üzerinde nasıl bir yol izleyecek? Yeni iPhone SE maliyeti nasıl olmalı?

Apple’ın bu sene içinde tanıtılması beklenen iPhone SE ile orta segmentte ve ufak ekranlı bir iPhone kullanmak isteyen kullanıcıların suratı gülecek.

Yeni iPhone SE özellikleri ve fiyatı nasıl olacak?

Yeni modelin 2017 senesinde Apple tarafından piyasaya sürülmüş olan 4.7 inç ebadındaki iPhone 8‘e eşlik göstereceği konuşuluyor. Bu yeni jenerasyon orta segment telefonun önümüzdeki sene çıkması bekleniyor. Bazı kaynaklara göre, uslu telefon Apple’ın çıkarmış olduğu amiral gemilerinde bulunan LCD ekranı ve değişik bileşenlerinin çoğunu da kapsayacak. Ayrıca bu rivayetlerin arasında, arka kısmında tek lensli bir kamera olacağı ve 128 GB depolama kapasitesi ile geleceği de var.

Tabii ki bu haberler yeni değil.

2018 senesinden beri bu cins yeni iPhone SE haberlerini çoğu kaynakta dinlemiştik. İşletmenin niyetinde özellikle Hindistan ve Çin gibi bazı orta segment telefonların sık kullanıldığı bölgeler yer alıyor. Apple’ın rekabet edebilmesi için, bu bölgelerdeki istatistiklerin gösterdiği ana etken takribî 299 dolarlık bir model üretmesi gerektiği. Fakat bu mevzuda kesin bir maliyet natürel ki henüz muhakkak değil.

Apple’ın çıkarmış olduğu ilk orta segment telefon olan iPhone SE’de bizi 4 inçlik bir ekran ve 1.625 mAh’lik bir pil karşılaşmıştı. Telefonda, 1.84 GHz süratinde çalışan operasyoncu kullanılıyordu.

Natürel bir telefonun yine dirilmesiyle beraber, evvelki modelde bulunan bir ekip ekipman ve yazılımların daha aktüel ve yeni olmasını bekliyoruz.

Kaynakların çoğunda söylenene göre, bu cins bir orta segment telefonun tüm dünya çapında büyük satışlara erişmesi bekleniyor.

Zaman zaman yüksek maliyetleri ile gündeme gelen Apple, böyle düşük maliyetli bir telefon ile nasıl bir alıcı profili kastediyor ve hangi ülkelere açılmak istiyor orası şu an kesin değil.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları