Nokia küllerinden yeniden doğdu!
Nokia küllerinden yeniden doğdu!
2000’li yılların başlangıcında büyük başarı yayınlayan Nokia, HMD Global tarafından imal edilen hem zeki telefon bununla beraber cep telefonları ile yine dirilmiş halde. İlk telefonlarını Şubat 2017 tarihinde Mobile World Congress (MWC) etkinliğinde tanıtan şirket, milyonlarca telefon satma başarısı gösterdi.

Nokia ilk yılında 10 milyondan fazla satabilir!
HMD Global Pazarlama Müdürü Pekka Rentala, Eylül ayında milyonlarca zeki telefon ve 10 milyonlarca cep telefonu sattıklarını açıklamıştı. Şimdi ise IDC, Nokia telefonların çok iyi bir satış başarısı gösterdiğini onaylamış durumda.

IDC, markanın şimdiden Finlandiya’da 5. Sıraya geldiğini ve küresel pazar payı olarak yüzde 0.4’e sahip olduğunu belirtiyor. Nokia parlak zeka telefon satışlarının senenin ilk yarısında 1.5 milyona eriştiği da bilgiler içinde yer ediniyor.

nokia-birinci-yil-telefon-satislari-mobil-sdn-02-768x385

Analist Tomi Ahonen ise satışlar yönünde şu rakamları paylaşıyor:

1. Çeyrek (Sadece Çin) satışları – 0.1 milyon (IDC hesaplaması)

2. Çeyrek (Sadece Haziran) dünya lansmanı – 1.4 milyon (IDC hesaplaması)

üç. Çeyrek (Küresel, üç ay) yaklaşık – 2.5 milyon (TomiAhonen Consulting tahmini)

4. Çeyrek (Yılbaşı – 2 yeni model sonrası) – 3.5 milyon (TomiAhonen Consulting ön tahmin)

Ahonen, firmanın şimdiye kadar 4 milyon zeki telefon sattığını ve güçlü bir Yılbaşı çeyreğinin de önünde olduğunu anlatım ediyor. Satış rakamları açısından geleneksel olarak daha cılız olan önümüzdeki çeyreği de hesaba katan analist, şirketin 1 yılda 10 milyon telefon satma yolunda bulunduğunu düşünüyor.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları