Mate 20 Pro, Galaxy S10'u Ağlatmaya Geliyor!
Mate 20 Pro, Galaxy S10'u Ağlatmaya Geliyor!
Bir süredir web ortamında dönen Huawei Mate 20 Pro söylentilerine bir yenisi daha eklendi. Eğer iddialar doğruysa Huawei, Samsung’a büyük bir çalım atacak ve Mate 20 Pro, Galaxy S10 modelinde beklenen niteliği alacak.

Ekim ayında tanıtılması beklenen Huawei Mate 20 Pro için büyük bir iddia daha ortaya atıldı. Eğer bu iddialar doğrulanırsa, Galaxy S10 modelinde beklenen bir niteliği kullanan ilk model Mate 20 Pro olacak.

Huawei’nin Qualcomm tarafınca geliştirilen ikinci nesil ultrasonic parmak izi okuyucularına yer vereceği ortaya çıktı. Bu sensörün, Samsung tarafınca Galaxy S10 için devasa yükseklikte adetli üretildiği belirtilse de, Huawei’nin işi daha hızlı yapacağı iddia ediliyor.

Tam monitör deneyimini reel anlamda sunabilecek bu niteliği, Vivo Nex modelinde görmüştük sadece bu modelde kullanılan sensör, Çin merkezli Gudix firmasına aitti ve verimlilik konusunda birazcık daha geride kalan bir teknoloji. Qualcomm ise, bu teknolojiyi ikinci kuşak formuna ulaştırdı. Birinci nesilde, en çok 300 mikron kalınlık desteklenirken, ikinci kuşak ultrasonic sensörler, 800 mikron kalınlığa kadar yardımcı sunabilecek.

Kısa bir süre önce Huawei ve Qualcomm içinde gerçekleşen lisans ve teknoloji önceliği anlaşmasının da 2019 yılının Şubat ayına kadar süreceğini düşünecek olursak, Huawei’nin işi ne kadar sıkı tuttuğunu idrak etmek hiç de zor değil. Samsung’un Galaxy S10 modelini Şubat ayının sonucunda duyuracağını da hesaba katacak olursak, güz döneminde tanıtılacak olan Mate 20 Pro modelinin, bu önemli özelliği aylar önceden kullanıma sunması büyük bir avantaj olacak.

Huawei’nin yapacağı bu hamle, zeki telefon dünyasında son zamanlarda rüzgarı arkasına piyasa şirketin ivmelenmesini daha da artıracak şeklinde görünüyor.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları