iPhone için Buz Gibi Nehre Atladı!
iPhone için Buz Gibi Nehre Atladı!
Çin halk Cumhuriyeti`nde yaşayan bir hanım, nehre düşüş gösteren iPhone`unu kurtarmak -2 derecelik sıcaklığa aldırmadan 2 m. derinliğindeki nehre atladı. Peki, iPhone`un son durumu ne?

Cep telefonlarına harcadığımız paralarla araba bile alabileceğimiz zamanları yaşıyoruz. Bir yerde unuttuğumuzda veya şarjı bittiğinde derhal telaşa kapılıyoruz.

Peki, ya telefonunuz elinizden kayıp nehre düşse, telefonunuz için buz bunun gibi suya atlar mıydınız? çinli bir kadın bu durumu yaşadı ve tereddüt bile etmeden nehre atladı.

woman-iphone-lake-640x360

Longtan Nehri yakınlarda dolaşan genç hanım kazayla elindeki cep telefonunu bir anda nehre düşürdü. Termometrelerin gösterdiği -2 derecelik sıcaklığa aldırmadan hatta üstündekileri dahi çıkartmadan buz bunun gibi suya kendini bıraktı.

Telefonunu 2 metre derinliğindeki nehirden kurtaran genç kadın, çevredeki insanların ve itfaiyenin yardımı ile buz gibi sudan çıkartılabildi. fakat iPhone sıvı teması yaşadığı için çalışmadı.

Bu haber dünya basınına da bomba gibi düştü. bununla birlikte yaşanan bu olay cep telefonlarının yarattığı bağımlılık ve cep yakan fiyatlarının yarattığı negatif etkisi meselesinde tartışmaların fitilini de ateşlemiş oldu.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları