Huawei’nin ilk 5G telefonu bu ay başlıyor
Huawei’nin ilk 5G telefonu bu ay başlıyor
Çin, BAE ve İtalya gibi pazarlara geliyor

Huawei’nin ilk 5G telefonu olan Huawei Mate 20 X 5G, Huawei’nin Android cihaz üreticisi olarak geleceği konusundaki belirsizliğin devam etmesine rağmen, Temmuz ayının sonundan önce belirli pazarlarda piyasaya sürülecek. Çin devleti tarafından işletilen Global Times, telefonun 26 Temmuz’da Çin’de satışa sunulacağını bildirdi. VentureBeat, telefonun şu anda 22 Temmuz’un çıkış tarihiyle Amazon’un İtalyan sitesinden sipariş vermeye hazır olduğunu ve BAE’de kullanılabileceğini belirtti. 12 Temmuz’da.

Huawei Mate 20 X 5G, aynı 7.2 inç ekran ve arka kameraların üçlüsü ile harici olarak mevcut Mate 20 X'e çok benziyor. Bununla birlikte, dahili olarak bileşenleri, 5G Balong 5000 modeminin taleplerini karşılamak için hafifçe geliştirildi. En önemlisi, batarya 4.200mAh'dan 5.000mAh'a yükseltildi, RAM'i 6GB'tan 8GB'a yükseltildi ve depolanması 128GB'tan 256GB'a yükseltildi.

HUAWEI MATE 20 X'E BENZER, AMA BAZI YÜKSELEN ÖZELLİKLER İLE HUAWEI'NİN YENİ 5G'Lİ TELEFONU GELMEK ÜZERE

Diğer ülkelerde, Huawei’nin ilk 5G telefonunun piyasaya sürülmesi, şirketin Google’ın Android lisansını askıya almasına neden olan ABD’nin Varlık Listesi’ndeki varlığından dolayı daha belirsiz. İngiltere'de, Huawei başlangıçta Haziran ayında yayınlamayı planlamıştı, ancak telefon daha sonra hem EE hem de Vodafone'un 5G lansmanlarından çıkarıldı.

Trump yönetiminin Huawei'deki kısıtlamaları hafifletmek üzere ayarlanabileceğine dair işaretler var, ancak bunun gelecekteki telefonlarını nasıl etkileyeceği konusunda halen devam eden sorular var. Şimdilik, ABD yetkilileri, Huawei’nin Varlık Listesinde kalacağını, ancak lisans vereceğini ve ABD’deki şirketlerin “ABD’nin ulusal güvenliğini tehdit etmediği yer” olan Huawei’yle ticaret yapmalarını sağlayacağını söylediler. Örneğin, Huawei'nin Android ve ARM tabanlı yonga setlerini kullanması üzerine olurdu.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları