Google Haberler Ana Sayfaya Nasıl Eklenir?
Google Haberler Ana Sayfaya Nasıl Eklenir?
Google’ ın düzenlenebilir haber akış hizmeti olan Google Haberler ana sayfaya nereden dahil edilir, nereden silinir sorularına cevaplarımız makalemizde.

Google Haberler Ana Sayfaya Nasıl Dahil Edilir?

Kullanıcının isteklerine göre özelleştirilmiş haberleri sağlayan Google Haberler mobil uygulamasının widget’ ini ana sayfanıza dahil ederek tüm gelişmelerden anlık olarak haberdar kalabilirsiniz. Google Haberler ana sayfaya nasıl dahil edilir sorusunu cevapladık ve bu uygulama hakkındaki bilmeniz gereken ayrıntıları anlattık.

Google şirketinin özelleştirilebilir haber akış sağlayıcısı olan Google Haberler tıpkı Bundle mobil uygulaması gibi çalışıyor. Uygulama üzerinden belirli alanları ve kaynakları takip ederek yalnızca ilginizi çeken gelişmelerden haberdar kalabiliyorsunuz. Anlık bildirim özelliğiyle birlikte Google Haberler mobil uygulamasının widget’ ini ana sayfanıza dahil ederek tüm yaşananları anlık olarak takip edebilirsiniz.

Google Haberler ana sayfaya nereden dahil edilir sorusunun cevabı, uygulamanın bizlere sağladığı widget’ ta saklı. Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarda bu özellik uzun zamandır var ama bir iPhone kullanıcısıysanız bu işlem için işletim sisteminizin iOS 14 ve üzerinde olması şart. Gelin Google Haberler ana sayfaya nereden dahil edilir sorusunun cevabına bakalım ve uygulama hakkındaki ayrıntıları inceleyelim.

Google Haberler nedir?

Google Haberler, Google tarafından kullanıcılarına sağlanan özelleştirilebilir bir haber akış sağlayıcısıdır . Hem masaüstünde hem de mobil uygulama ile erişebileceğiniz Google Haberler hizmeti, ayrı kaynaklardan taşıdığı güncel haberleri sunmasıyla birlikte istediğiniz kaynakları seçerek sadece buralarda paylaşılan haberleri görmenizi de sağlayabiliyor.

Google Haberler mobil uygulamasına erişebilmemiz için Google hesap bilgilerinizle giriş yapmalısınız. Uygulamayı indirdikten ve hesap bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra ise anlık bildirimleri açarak haberlerden haberdar kalabilirsiniz. Bununla birlikte Google Haberler widget’ ını ana sayfanıza dahil ederek tüm güncel gelişmeleri anlık olarak takip etmeniz de mümkün.

Android Cihazlar

İOS Cihazlar

Android Cihazlar İçin Google Haberler ana sayfaya nasıl dahil edilir?

 1. Google Haberler mobil uygulamasını yükleyin.
 2. Google hesap bilgilerinizle giriş yapın.
 3. Kaynaklarınızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.
 4. Ana sayfa üzerine dokunun ve parmağınızı basılı tutun.
 5. Widget sayfasını açın.
 6. Google Haberler widget’ ını seçin.
 7. Widget’ ın boyutunu düzenleyerek yerleştirin.
 8. İşlem tamam.

Eğer Google Haberler mobil uygulamasını ilk defa kullanacaksanız ana sayfaya dahil etmeden önce Google hesap bilgilerinizle giriş yapmalı ve isterseniz haber akışını özelleştirmelisiniz. Google Haberler’ i ana sayfaya dahil ettikten sonra uygulamayı açmadan bu widget üzerinden en güncel gelişmeleri anlık olarak takip edebilirsiniz.

İOS Cihazlar İçin Google Haberler ana sayfaya nasıl dahil edilir?

 1. Google Haberler mobil uygulamasını yükleyin.
 2. Google hesap bilgilerinizle giriş yapın.
 3. Kaynaklarınızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.
 4. Ana sayfa üzerine dokunun ve parmağınızı basılı tutun.
 5. Sağ üst köşedeki artı butonuna dokunun.
 6. Google Haberler araç takımını seçin.
 7. Araç takımının boyutunu düzenleyerek yerleştirin.
 8. İşlem tamam.

iOS, widget için araç takımı tanımını kullanmaktadır. Eğer Google Haberler mobil uygulamasını ilk defa kullanacaksanız ana sayfaya dahil etmeden önce Google hesap bilgilerinizle giriş yapmalı ve isterseniz haber akışını özelleştirmelisiniz. Google Haberler’i ana sayfaya ekledikten sonra uygulamayı açmadan bu araç takımı üzerinden en güncel gelişmeleri anlık olarak takip edebilirsiniz.

Android Cihazlar İçin Google Haberler ana sayfadan nasıl silinir?

 1. Android işletim sistemine sahip cihazınızın ana sayfasını açın.
 2. Google Haberler widget’ i üzerine dokunun ve parmağınızı basılı tutun.
 3. Kaldır yazısına doğru götürün ve bırakın.
 4. İşlem tamam.

Eğer Google Haber mobil uygulamasının widget hizmetinden memnun değilseniz ya da ayrı bir sebepten dolayı silmek istiyorsanız yukarıdaki adımları takip ederek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Google Haberler’ i yeniden ana sayfaya dahil etmek için ana sayfaya ekleme adımlarını uygulayabilirsiniz.

İOS Cihazlar İçin Google Haberler ana sayfadan nasıl silinir?

 1. iOS işletim sistemine sahip cihazınızın ana sayfasını açın.
 2. Google Haberler araç takımı üzerine dokunun ve parmağınızı basılı tutun.
 3. Araç Takımını Sil seçeneğine dokunun.
 4. Silme işlemini onaylayın.
 5. İşlem tamam.

Eğer Google Haber mobil uygulamasının araç takımı hizmetinden mutlu değilseniz ya da ayrı bir sebep yüzünden silmeyi istiyorsanız yukarıdaki adımları takip ederek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Google Haberler’ i yeniden ana sayfaya dahil etmek için ana sayfaya dahil etme adımlarını uygulayabilirsiniz.

Google’ın düzenlenebilir haber akış hizmeti olan Google Haberler ana sayfaya nasıl dahil edilir, nasıl silinir sorularını cevapladık ve uygulama hakkında bilmeniz gereken ayrıntılardan bahsettik. Güncel gelişmeleri takip etmek için hangi platformları kullandığınızı yorumlarda paylaşabilirsiniz.

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları