Galaxy S4 Hızlı Şarj Yüzünden Yandı!
Galaxy S4 Hızlı Şarj Yüzünden Yandı!
Önemli derecede zaman kazandıran hızlı şarj adaptörleri eski modeller için tehlikeli olabilir! Bir kullanıcının Galaxy S4 modeli, hızlı şarj adaptörüyle yandı!

Hızlı şarj teknolojisi, mobil cihazlarımızın yetersiz pil ömrü sunduğu çağımızda oldukça faydalı bir teknoloji. Bu alanda Qualcomm`un Quick Charge üç.0 benzeri teknolojileri yer alırken, Samsung`un kendi geliştirdiği hızlı şarj teknolojileri de bulunuyor.

Bugüne kadar hızlı şarj adaptörlerinin, hızlı şarj desteklemeyen akıllı telefonlara bir zararı yok diye bilirdik. nedeni ise bu adaptörler uyumsuzluk itibarıyla hızlı şarj etmiyor olsa bile, microUSB standartı tıpkı bulunduğu için telefonun destek verdiği hızda kullanılacak şekilde tercih edilebiyor. lakin haberimize konu olan Galaxy S4 modeli, görünüşe bakılırsa Galaxy Edge modelinin hızlı şarj adaptörüyle pek iyi anlaşamamış.

Şarj soketi eridi!

Reddit`te yaşadığı olayı dile getiren kullanıcı, gece Galaxy S4 akıllı telefonunu sevgilisinin Galaxy Edge hızlı şarj adaptörüyle şarja bırakmış ve uyumuş. Sabah kalktıklarında ise yukarıdaki fotoğraftan da görebileceğiniz gibi şarj soketinin sıcaktan eridiği görülmüş.

hizli-sarj

Her ne kadar teknik şekilde hızlı şarj adaptörlerini desteklemeyen cihazlarda kullanmanın bir derdi olmasa da, bu olaydan sonra iki kez düşünmek gerek.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları