Galaxy Note 9 fiyatı dudak uçuklatan cinsten ?
Galaxy Note 9 fiyatı dudak uçuklatan cinsten ?
Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy Note 9‘un resmiyet kazanmasına iki gün kaldı. Cihazın tasarımından teknik özelliklerine kadar hemen hemen tüm bilgileri netlik kazanırken oldukca merak edilen, Galaxy Note 9 fiyatı sızdırıldı.

9 Ağustos günü Samsung’un New York’ta düzenleyeceği Unpacked etkinliğinde tanıtılacak olan Galaxy Note 9, 24 Ağustos tarihinden itibaren kullanıcılar ile buluşacak. Cihaz beklendiği gibi Note 8‘e kıyasla daha yüksek fiyata haiz.

Galaxy Note 9 fiyatı ortaya çıktı!

Note 9’un İngiltere’de satışa sunulacağı fiyat güvenli kaynaklardan Roland Quandt tarafından keşfedildi. Bu sızıntı sayesinde cihazın ABD fiyatı konusunda da bir tahmin yürütmek oldukca olası.

128 GB depolamaya haiz olan Note 9’un 900 sterlin, 512 GB depolama alanına haiz olan Note 9’un ise 1100 sterlin fiyat etiketine sahip olacağı belirtiliyor. Galaxy Note 8 modeli İngiltere’de 870 sterlin fiyat etiketi ile satışa sunulmuştu.

Bu kapsamda Samsung’un, Galaxy Note 9 modelinde 30 sterlinlik bir fiyat artışı yaptığı görülüyor. Tabi, sterlini direkt Amerika dolarına veya Türk Lirasına çevirmek doğru fiyatı vermeyecektir.

Analistler bu artışın ABD’de 50 dolar olarak kullanıcıların karşısına çıkacağını düşünüyor. Bu kapsamda 128 GB’lık Note 9 için 950 dolar, 512 GB’lık Note 9 için ise 1150 dolar fiyat umut ediliyor. Maalesef, ülkemiz için tahmin yürütemiyoruz.

Zira, son günlerde döviz kuru, Türk lirası karşısında beklenmeyen düzeyde bir yükseliş gösteriyor. Bu nedenle Samsung’un Türkiye için Galaxy Note 9’un fiyatını tekrar değerlendireceği düşünülüyor. Fikir vermesi açısından şu anda Galaxy Note 8 modelinin 43004500 TL içinde satın alınabildiğini söyleyebiliriz.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları