Galaxy Note 10, Samsung’un yeni 64MP kamerasını alamayabilir
Galaxy Note 10, Samsung’un yeni 64MP kamerasını alamayabilir
Samsung kısa süre önce genç ISOCELL markasından iki yeni kamera sensörünü duyurdu.

Bunlardan biri, Sony'nin 48 megapiksellik IMX586'sını bir kereye mahsus şekilde açıkça hedefleyen bir 64 megapiksel görüntü sensörü idi. Doğal olarak, Samsung'un bu yıl daha sonra açıklamak zorunda olduğu premium amiral gemisi için mükemmel bir seçim gibi görünüyordu. Ancak bir sızıntı kaynağına göre, Samsung’un mobil fotoğrafçılık konusundaki taahhüdünü sorgulayan bir durum bu olmayacak.

Samsung’un Sony’nin sensörü arasında paralellikler çekmek, Samsung'un 48 megapiksel ISOCELL Bright GM2’de daha doğrudan bir rakip olduğunu duyurmasının yanı sıra, kolay. Bu ve 64 megapiksel olan ISOCELL Bright GW1, düşük ışık altında bile net ve parlak görüntüler üretmek için dört pikseli bir araya getirerek benzer bir teknik kullandı. Sony, onu bir Dört Bayer serisi olarak markalarken Samsung, Tetra hücre teknolojisi olarak adlandırıyor.

Samsung'un en iyi sensörünü bu yılın ilerleyen saatlerinde en iyi telefonuna koymasını beklemek doğal, ki bu da Galaxy Note 10 olacaktı. Ne de olsa bunu ne için kullanırdı? Görüntüleme kolu, daha sonra diğer OEM'lere sattığı harika algılayıcılar üreten Sony'ye benzemiyor, ancak kendi mobil işine sağlamıyor.

Maalesef, Buz evrenine göre, Galaxy Note 10, bu “high-end 64MP ISOCELL Bright GW1“ emin olmak için ”kullanmayacak. Bu, 48MP ISOCELL Bright GM2 kullanımı dışında değildir, ancak Sony'yi kendi oyununda yenemez, sadece eşit olarak oynar. Ice evreninde doğru sızıntıların kaydı varsa da, Samsung hayranları sızıntının yanlış olduğunu umabilir.

Ancak, hayal kırıklığından öte, Samsung’un bir akıllı telefonun pazardaki başarısını belirleyen en büyük faktörlerden birine olan bağlılığı konusunda şüphe uyandırabilir. Galaxy S10 5G, Huawei P30 Pro ile neredeyse aynı seviyede dururken, düşük ışıklı fotoğrafçılık söz konusu olduğunda kısa sürüyor. 64 megapiksellik bir “Tetra hücresi” kamera bunun için harikalar yaratabilir, ancak bazı yazılım güncellemeleri de yeterli olabilir.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları