Exynos 7 Octa 7870 İşlemci Tanıtıldı
Exynos 7 Octa 7870 İşlemci Tanıtıldı
Son zamanlarda yaptığı güzel işlemciler ile rakipleri arasında ciddi bir avantaj yakalayan Samsung, 14 mm üretim teknolojisi ile üretilmiş yeni Exynos 7870 modelini duyurdu!

Samsung, artık mobil prosedürci üretimi dendiğinde akla gelen ilk firmalardan birisi. Özellikle yeni nesil Snapdragon prosedürcilerde yaşanan ısınma sorunları ve MediaTek prosedürcilerinin üst segmentte Exynos ile yarışamıyor olması, Samsung'un rakiplerinin arasından basitçe sıyrılmasını sağladı.

Sammobile'ın haberine göre prosedürci üretim ağını daha da genişletmek isteyen Samsung, 8 çekirdekli ve 14 nm üretim teknolojisiyle üretilmiş yeni prosedürcisini tanıttı.

Exynos 7 Octa 7870 ismindeki bu prosedürci aşağı yukarı bir ay öncesinde sızıntılara da konu olmuştu. Bu sene güncellenecek olan Galaxy J7(2016)'da kullanılacağı yönündeki iddialar prosedürci konusu ile ilgiliki merakları iyice arttırmıştı.

GeekBench skorları da yayınlanan prosedürci orta segment için kullanılacak olsa da çoklu prosedürci puanı selefleriyle kıykatiyenndığında oldukça yetenekli gözüküyor.

samsung geekbench

Konu ile ilgili son sözü Samsung söyleyecek ancak şayet Exynos 7 Octa 7870 prosedürcisini görmek istiyorsanız Galaxy J7(2016)'yı beklemeniz gerekecek.

Geçtiğimiz sene ilk Galaxy J7 ve Galaxy J5 modelleri haçünkün ayında tanıtılmıştı ama yenilenmiş sürümları için Samsung'un bu kadar bekleyeceğini düşünmüyoruz.

Mobil Dünya Kongresi'ne kısa bir süre kalmışken yapılan bu tanıtım da Samsung'un kongrede bize sunacağı sürprizlerden birinin göstergesi olabilir.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları