5G destekli Samsung Galaxy artık kesinleşti!
5G destekli Samsung Galaxy artık kesinleşti!
ABD merkezli GSM operatörleri 5G konusunda önemli kararlar almaya devam ediyor. Verizon’dan sonra AT&T’de 5G destekli Samsung Galaxy modeli için hangi açıklamada bulundu?

Teknoloji dünyası şu aralar 5G üstüne odaklanmış durumda. Hemen hemen her gün 5G ile ilgili yeni haberlerle karşılaşıyoruz. Şu andaki umumi imaj, 5G teknolojisinin 2020 ondan sonra yaygınlaşacağı anlamında. Fakat birtakım yerler 2019 sebebiyle bu yüksek süratli hücresel veri teknolojisini kontrol etmeye başlayacaklar.

Elbette bu teknolojiyi kullanabilmek için iki esas ihtiyaç bulunuyor. Birincisi 5G destekli bir parlak zeka telefon. İkincisi ise var GSM operatörlerinin 5G teknolojisini kullanıcılarına sunuyor olması.

Görünen o ki 2019 sebebiyle ABD’de birtakım bölgelerde her iki koşul da sağlanmış olacak. Geçtiğimiz günlerde Verizon, 2019’da 5G destekli bir Samsung Galaxy modelini satışa sunacağını açıklamıştı. Şimdi ise benzer bir izahat AT&T’den geldi.

AT&T, 2018 sonu sebebi ile 12 şehirde 5G teknolojisinin kademeli şekilde kullanıma sunulacağını ve 2019’un ilk yarısında bu şehirlere, 7 kent daha ekleneceğini açıkladı. Asıl önemli nokta ise AT&T’nin 5G destekli ilk telefonu 2019’un başlarında satışa sunacak olması. AT&T de aynı Verizon gibi 5G destekli bir Samsung Galaxy modeliyle kullananların karşısına çıkacak. Muhtemelen burada bahsi geçen Galaxy modeli S10 olabilir.

Elbette şunu da dip not olarak hatırlatmamız gerekiyor. 5G şimdilik maliyetli bir teknoloji olduğu için gelecek yıl çıkan her amiral gemisi modelinde bu hususiyet desteklenmeyebilir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları