Kripto para vergisi geliyor! Gözler 2023 bütçesinde
Kripto para vergisi geliyor! Gözler 2023 bütçesinde
ABD Başkanı Joe Biden, kripto para vergileri için çalışmalara başladı. Yayınlanan 2023 bütçesi 10 milyar dolarlık vergi yükünü ortaya çıkardı.

ABD Başkanı Joe Biden, kripto para vergileri için çalışmalara başladı. Yayınlanan 2023 bütçesi 10 milyar dolarlık vergi yükünü ortaya çıkardı.

Kripto para birimleri popülerliğini artırmaya devam ediyor. Geleceğin para birimi olarak değerlendirilen bu teknoloji, aynı zamanda bir yatırım aracı olarak da görüldüğü için ilgi artıyor. Ancak bu durum, çeşitli kurumların ve hatta ülkelerin dikkatini çekiyor.

Pek çok ülke kripto paraları yasaklamak ya da düzenlemek için çalışmalar yapıyor. Türkiye şimdilik düzenleme yapan ülkeler arasında yerini alırken, ABD’den de yeni bir hamle geldi. Biden’ın Blokchain tabanlı varlıklardan vergi almak istediği ortaya çıktı. İşte ayrıntılar…

Baykar Teknoloji'den kripto dolandırıcıları için uyarı açıklaması geldi. Şirket, kripto alanında girişimi olmadığını söyledi.

ABD’de Biden hükümeti kısa süre önce 2023 bütçesini açıkladı. İlk bakışta pek fazla dikkat çekmeyen bu bütçe, içindeki bir ayrıntı ile gündem oldu. Buna göre, ABD hükümeti, kripto para işlemlerindeki vergilerden önümüzdeki 10 yıl içinde 10 milyar dolar gelir elde etmeyi hedefliyor.

Beyaz Saray yetkilileri tarafından yayınlanan bütçe evraklarında yer alan varlık kuralları dikkat çekti. Söz konusu mal varlıklarının belirlenmesi ve raporlanarak vergilendirmesi yoluyla 10 milyar doların üzerinde gelir elde edilebileceği belirtildi.

Her ne kadar çalışma yapıldığı bilinse de ABD’de bir kripto para yasası henüz yürürlüğe girmedi. Bu nedenle bu ayrıntı çalışmanın 2022 bitmeden tamamlanacağını kesinleştirmiş oldu. Asıl merak edilen konu ise vergi oranlarının nasıl olacağı.

Ne yazık ki bu konuyla ilgili şimdilik elimizde bir bilgi yer almazken, kripto para birimlerinin düzenlemeden zarar görme ihtimali yer alıyor. Özellikle Tesla gibi elinde yüklü miktarda Bitcoin bulunan şirketler ve balinalar vergilerden kaçınmak için toplu satış yaparsa.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları