Microsoft, Alexa’nın Windows 10’a daha fazla entegre olmasına izin veriyor
Microsoft, Alexa’nın Windows 10’a daha fazla entegre olmasına izin veriyor
Bu yıl sonunda gelecek yeni değişiklikler

Microsoft, Windows 10'u üçüncü taraf dijital asistanlara daha da açıyor. Windows 10’daki bir sonraki güncellemede, Eylül’den itibaren Microsoft, Amazon’nun Alexa’sı gibi ses yardımcılarının kilit ekranında etkinleşmesine izin verecek. Bu değişiklik, üçüncü parti asistanların, bir PC kilitlendiğinde ve birisinin odanın karşısından "Alexa" diye bağırması durumunda uyanık kelimelerden harekete geçmelerini sağlayacaktır.

Göreceli olarak küçük bir değişiklik, ancak Microsoft'un Windows 10'da ses dijital asistanlarını nasıl kullanacağını açmaya istekli olduğunu gösteriyor. Amazon, bu yılın başlarında Windows 10 uygulamasında Alexa uyandırma sözcüğü de etkinleştirdi. Microsoft’un yeni değişiklikleri, Windows 10’daki Cortana’da yapılan değişiklikleri izleyerek, Microsoft Mağazası’ndaki ayrı bir uygulamaya ve işletim sistemindeki yerleşik arama deneyiminden uzaklaşmaya devam ediyor. Microsoft ve Amazon ayrıca Cortana ve Alexa'yı entegre etmek için daha önce ortaklık kurmuşlardı.

Microsoft'un Cortana için yeni bir vizyonu vardır ve şirketin işletmelere sunduğu yazılım ve hizmetlerin bir parçası olan konuşmaları ve etkileşimleri içerir. Bu, Cortana'nın artık kurumsal yazılımlar için daha büyük bir rol oynayacağı, ancak Windows 10'da gelecekte kullanılabilecek birçok dijital asistandan biri olacağı anlamına geliyor.

Microsoft, bu dijital asistan değişikliklerinden bazılarını, Eylül ayında gelmesi beklenen 19H2 kodunda değiştirmeyi planlıyor. Önceki sonbahar güncellemelerinin aksine, bu yeni özelliklerde ve değişikliklerde daha küçük olacaktır. Microsoft, bu dijital asistan değişikliklerinden bazılarını bugün Windows Insider test cihazlarına sunulan yeni bir Windows 10 sürümünde (18362.10005) test etmeye başlıyor.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları