İnternete Büyük Zam Geliyor!
İnternete Büyük Zam Geliyor!
AKN‘nin 2019 başlangıcında kalkacak olmasıyla, servis sağlayıcılar da internet fiyatlarını şekillendirmeye başlamış durumdalar.

Fiyatları ilk açıklayan şirketlerden biri olan Türk Telekom, büyük tepki daha sonra fiyatları kaldırmış ve açıklamayı başka bir tarihe ertelemişti. Şimdiyse, eğer tasdik gelirse Türk Telekom diğer operatörlere sağladığı kiralık hatlara yüzde 66 zam meydana getirecek. Bu da internet fiyatları için yeni zamın en büyük habercisi oldu.

Türk Telekom altyapısını kullanarak hizmet verici İnternet Servis Sağlayıcıları‘nın etkilendiği bu halde, normalde ödediklerinden yüzde 66 daha fazla kira bedeli ödeyecekler.

İnternet fiyatları için zam kapıda!
TurkNet adına konuşan Sinan Durmuş, Türk Telekom’un eski müşterileri için düşük hızlarda yüzde 66, yüksek hızlarda ise yüzde 4,6 zam kararı aldığını ifade etti. Üstelik bu zamların üzerine hemen hemen vergi ve harcamalarda eklenmemiş durumda. Vergilerin de eklenmesiyle zam oranın daha da yüksek olması umut ediliyor.

Eğer bu zamlar onaylanırsa, web fiyatlarında alternatif operatörlerde de yüzde 90‘a yakın zam gelmesi umut ediliyor. Eğer Türk Telekom tarafından sunulan internet tutarları Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafınca onaylanırsa, diğer operatörlerde zam kararı alacaklar.

Bakalım neler olacak? Siz de yorumlarınızı derhal aşağıya yazmayı ihmal etmeyin.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları