İnstagram'da Silinen Mesajları Geri Yüklemek
İnstagram'da Silinen Mesajları Geri Yüklemek
Peki, bu mümkün mü?

Popüler sosyal medya ağı olan Instagram’da DM’den atılan iletilerin üzerine basılı tutup iptal et dediğimizde iletiler silinmektedir. Bu işlemi yaptığımızda karşı taraftan da iletiler silinmektedir.

Sunuculardan silinen bu iletileri değişik bir program ile ulaşabilmemiz olanaksız. Silinen iletileri sunucu içerisinde yer kaplamaması hesabına Instagram böyle bir karar almıştır.

İstemediğiniz birini engellediğimizde o kişi ile olan müzakerelerimiz silinir. Engellediğiniz kişinin engelini kaldırınca tekrar daha önceki iletileri görebilirsiniz. Sadece engellemeden dolayı erişilemez olmuştur.

Silinen İletileri Geri Getirme

Instagram iletilerini silmeyi düşünüyorsanız, evvelce yedekleme yapmanız gerekmektedir. Silinen iletiler geri kazançlamadığı için bunun yerine yedekleme yaparak iletilerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Twitter veyahut Facebook’ta olan yedekleme sistemi şu an için Instagram’da bulunmamaktadır.

Son zamanlarda not almak veyahut rastgele bir kelimeyi kağıda yazmak yerine hemen hemen herkes screenshot kullanmayı seçenek etmektedir. Instagram’da DM’lerin ekran görüntüsü olarak bu şekilde  yedekleme yapabilirsiniz.

İnstagram ‘da silinen iletiler program veyahut uygulamalar aracılığıyla tekrar geri kazançlamaz.

Bir hayli web sitesi kullanıcılardan hesap bilgilerini istemektedir. Hesap bilgilerini vermeniz dolandırıcıların eline geçmesine kapı aralayacağını bilmelisiniz. Bu sebeple Instagram dışında ki hiçbir uygulamaya hesap bilgileriniz ile giriş yapmayınız. 

Silinen iletileri geri getirebilmenin bir yolu bulunmaktadır. İleti muhtevası ehemmiyetli ise başka bir deyişle mahkemelik bir vaziyet mevzubahis ve bu ileti kanıt niteliğinde ise o vakit vaziyet değişmektedir. Legal yollar aracılığıyla ve ihtiyaç duyulan incelemelerden sonra silinen mesajın geri getirilmesi olası olacaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları