Google, Shoelace ile sosyal ağda başka bir adım attı
Google, Shoelace ile sosyal ağda başka bir adım attı
Uygulama şu anda NYC’de sadece davetli bir testte

Google’ın şirket içi inkübatörü Alan 120, yerel etkinlikleri ve etkinlikleri organize etmeyi amaçlayan Shoelace adlı yeni bir sosyal ağ uygulaması üzerinde çalışıyor. Uygulamadaki ilgi alanlarınızı listeleyerek, “Döngüler” olarak adlandırdığı bir dizi “elle seçilmiş” yerel etkinlik önermesini sağlayarak kullanırsınız. Ayrıca kendi etkinliklerinizi de düzenleyebilirsiniz.

Shoelace’nın yumuşak lansmanı, Google’ın bir sosyal medya platformu oluşturma girişimi olan Google’ı kapatmasından yalnızca birkaç ay sonra geliyor. Bununla birlikte, Facebook beğenilerine rakip olmak için her şeyi kapsayan yeni bir sosyal ağ oluşturmaya çalışmak yerine, Shoelace, Facebook’un her yerde bulunan Etkinlik işlevselliğini amaçlayan çok daha mütevazı bir alana sahip görünüyor.Android Polisi, Shoelace’nin 2011’de başlatılan Google’ın bir başka deneysel etkinliği olan Schemer’e çarpıcı bir benzerlik gösterdiğini belirtti. Ne yazık ki, uygulama 2014'te sadece birkaç yıl sonra çok geçmeden kapatıldı.

Shoelace şu anda iOS ve Android'de yalnızca davetli bir test aşamasındadır, ancak katılmak isterseniz bu formu doldurabilirsiniz. Oturum açmak için bir Google hesabınız olması gerekir. Maalesef şu anda yalnızca New York'ta da mevcut; Ekip, yakında ABD'de daha fazla şehre yayılmayı umduğunu söylüyor. Bunun ne zaman olabileceğine dair bir haber yok, ancak benzer şekilde NYC merkezli bir Alan 120 uygulaması olan Pigeon, henüz piyasaya sürüldükten bir yıldan daha fazla bir süre sonra şehir dışına açılmıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları