Google, Chrome’un araç çubuğu için bir oynatma düğmesi tasarlıyor
Google, Chrome’un araç çubuğu için bir oynatma düğmesi tasarlıyor
Yararlı bir özellik!

Google’ın yakında ZDnet ve Techdows’un belirttiği gibi Chrome tarayıcısına bir oynat düğmesi ekleyeceği anlaşılıyor. Bu düğme Chrome’un araç çubuğunda yayınlanacak ve kullanıcıların bir sekmede çalan bir video veya müziği oynatmasına veya duraklatmasına izin verecek.

Bu özelliğin adı Global Media Controls ve şu anda Chrome’un Geliştirme tarayıcısı Canary’de test ediliyor. Bu özellik etkinleştirildikten sonra, özellik URL alanının yanında görünür ve farklı bir sekmede olsa bile, ne çaldığını vurgulayacaktır.

Kanarya tarayıcınız varsa ve kendiniz denemek istiyorsanız, deneme sayfasına gidebilirsiniz, chrome: // flags /, ve “Global Media Controls” ifadesini arayabilirsiniz. Sonuç belirdiğinde, onu etkinleştirebilirsiniz. . Tarayıcıyı yeniden başlattıktan sonra, URL alanının yanında küçük bir oynatma düğmesi göreceksiniz. Bir şarkı veya video dinledikten sonra, özellik ileri veya geri atlamanıza, duraklatmanıza veya dosyayı oynatmanıza izin verir. Kendimiz test ederek, YouTube ve Vimeo gibi video sitelerinde, Apple'ın podcast sayfalarında ve Spotify'da denedik ve çalışıyor, ancak bir şeyi çalarken birden fazla sekmeniz varsa (örneğin, bir video otomatik oynatmaya başlarsa), yalnızca orijinali yukarı çekin.

Düğmenin henüz ana Chrome tarayıcısı için ne zaman çıkacağı belli değil, ancak kullanışlı bir özellik olarak görünüyor. Google, geçmişten şu zamana kadar bizlere birkaç yararlı özellik sunmuştur - hangi sekmenin bir şey çaldığını, tek bir sekmeyi kapatma yeteneğinin ve en son olarak bir siteyi kalıcı olarak kapatma yeteneğinin bir göstergesidir. Bu bir sonraki ise mantıklı bir adım gibi gözüküyor - başka bir şeyi hızlı bir şekilde dinlemek için dinlediğiniz şarkıyı veya videoyu duraklatın.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları