Facebook'ta Beğen Tuşuna Emojiler Geldi!
Facebook'ta Beğen Tuşuna Emojiler Geldi!
Facebook uzun bir süredir üzerinde çalışmış olduğu 'Facebook Reactions' emoji'leri sonunda kullanıma açıldı!

Facebook`un kullanıcılara yalnızca "beğen" fonksiyonu sunması, uzun süredir bazı kesimler nedeni ile eleştiriliyordu. Facebook ekibi de bu eleştirileri dinlemiş olacak ki uzun süredir geliştiren Reactions özelliği bugünden itibaren bütün satın alanların kullanımına açıldı.

Geçtiğimiz Ekim ayından bu güne bazı bölgelerde test edilen Reactions ile beraber, alıştığımız "beğen" tuşunun yanı dizi değişik tepki özellikleri de servise eklendi. bundan sonra bir gönderiyi beğenmenin yanı dizi sevgi, gülme, şaşırma, üzüntü ve kızgınlığı ifadeleyen emojileri de kullanabileceğiz.

2015-10-08+18_12_22

ilk olarak irlanda ve ispanya`da test edilen bu özellik bugünden itibaren bütün Facebook kullanıcıları nedeni ile ulaşabiir hale geldi. Facebook`şafak yapılan açıklamaya göre duyguları anlatım eden emojilerin çizilmesi konusu için sosyologlardan yardım alındı.

Yeni tepki seçenekleriyle beraber "beğen" fonksiyonunin makulsuz kaldığı durumların önüne geçiliyor. örnek olarak evcil hayvanının hasta olduğunu belirten bir iletinin beğenilmesi, kullanıcılar sebebi ile garip karşılanıyordu. bundan böyle böyle gönderiler için üzgün veya kızgın emojiler kullanılabilecek.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları