Zuckerberg Evinde Yapay Zeka Kullanıyor!
Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, akıllı ev teknolojileri kapsamında yapay zekalı ürünlerden oldukça faydalanıyor. Yapay zeka Zuckerberg'in evini kontrol ediyor...

Google, Microsoft, Facebook gibi teknoloji alanındaki dev şirketlerin, yapay zeka çalışmalarını odağına alması, geleceğin teknolojilerinde yeni bir yönelimin meydana gelmesini sağladı. Yazılımlardaki algoritmalar ile insana özgü davranış sergileyen ürünler insan müdahalesi olmadan gerçekleştirebiliyor.

Yapay zeka, yapay zeka algoritmaları barındıran endüstriyel ürünleri kullanan isimlerden biri de Facebook CEO'su Mark Zuckerberg olarak gözüküyor.

Mark Zuckerberg, akıllı ev teknolojileri çerçevesinde birçok çözümde yapay zekadan faydalanıyor.

1420860018379

Mark Zuckerberg Evinde Yapay Zeka Kullanıyor!

Mark Zuckerberg 2016 yılının başlarında, Iron Man filmindeki Robert Downey Jr.'ın canlandırdığı karakter Tony Stark'ın sahip olduğu "J.A.R.V.I.S."e benzer bir asistan meydana getirme isteğinde olduğunu söylemişti. (Adamda para'da var yazılım mühendiscileride var yaparlar tabi..)

Zuckerberg şimdiki süreçte ise tamamen yapay zekadan oluşan çözümlere kavuşma yolunda ilk çalışmalarını kendi evi bünyesinde gerçekleştiriyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları