Yüzüklerin Efendisi dizi maliyeti dudak uçuklatıyor!
Yüzüklerin Efendisi dizi olmaktadır ve bütün zamanların en büyük fenomenlerinden birisi yeniden karşımıza çıkmaya hazırlanır. Peter Jackson’ın Oscar zengini film üçlemesinin ardından bu kere de Tolkien‘in ölümsüz eserinin dizi versiyonu için emekler başlanıyor.

Dizi dünyasının dev şirketleri birer birer bu işin içerisine girmeye çalışırken, HBO aradan ilk çekilen oldu. Söylentiye gore sadece sıra haklarını alabilmek için ödenmesi ihtiyaç duyulan sayı bile inanılmaz boyutlarda. Amazon dizinin hakları için şimdiden 200 – 250 milyon dolar arası bir bütçeyi ayırmış halde.

Yüzüklerin Efendisi sıra versiyonu sezonluk maliyeti ile can yakacak
Markanın medya tarafında haklarını elinde bulunduran Warner Bros’un şu lahza için kapısını çalan iki büyük firma mevcut; Netflix ve Amazon. İhaleyi kim alacak şu anlık bilinmese de, şayet alınırsa ilk sezonun maliyeti 150 milyon dolar olacak.

yuzuklerin-efendisi-dizi-maliyeti-dudak-ucuklatiyor-sdn-1

Şimdilik bu maliyet müthiş yüksek görünüyor olabilmekte ama böylesine büyük prodüksiyon gerektiren bir işin daha az maliyetli olması da düşünülemez şeklinde görünüyor. Film serisi 2.9 milyar dolara mal olmuştu ve trio 11 tanesi Kralın Dönüşü‘ne ilişik olmak suretiyle, tam 15 Oscar ödülü kazanmıştı.

Olası bir Yüzüklerin Efendisi dizisinin 4-5 sürem olabileceği düşünülürse, bu maliyetin rahatça çıkabileceği de bir reel. Bakalım tarihin en büyük dizi ihalesinin kazananı kim olacak?


"Yüzüklerin Efendisi dizi maliyeti dudak uçuklatıyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yüzüklerin Efendisi dizi maliyeti dudak uçuklatıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yüzüklerin Efendisi dizi maliyeti dudak uçuklatıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0