YouTube’da Takipçi Kazanmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı
Dünyanın önde giden video barındırma sitelerinden birisi olan YouTube, yasaklı olan ülkeler haricinde tüm dünyada en çok ziyaret edilen beş site içerisinde yer edinmiştir.

. YouTube’ın bu başarısının altında yatan nedenler arasında, popülaritesi, teknik başarısı, zengin içeriği ve ülke bazlı ayrı ayrı yapısı sayılabilmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda YouTube’ı en çok kullanan ülkelerden birisi de Türkiye’dir. Türkiye’de gencinden yaşlısına, her eğitim düzeyinden, her meslekten ayrı ayrı bireylerin hemen hemen hepsinde mutlaka YouTube aktif kullanıcılığı görülmektedir. İstatistikler doğrultusunda Türkiye’de her 3 kişiden 1’i aktif olarak Youtube kullanmaktadır. 

Bazen Tüketici Bazende Üretici Konumunda Olan YouTube

                YouTube, müzik dinleme, vakit geçirme, bilgi edinme, sanal TV oluşturma gibi tüketici işlevlerinin yanı sıra kişinin kendi hayal gücünü ve yeteneğini kullanarak çektiği videoları YouTube’da paylaşması da üretici işlevin bir parçası olmaktadır. İstatistikler sonucununda gösterdiği gibi dünyada  YouTube’u tüketici ve üretici olarak kullanımları gün geçtikçe artmaktadır. Dünyadaki bu artış ülkemizede yansımış bulunmaktadır. Bazı kullanıcılarda YouTube kullanımının tüketilmesinden çok üretime geçilmesi ile doğru orantılı olarak para kazanma olayının bilirliği de her geçen gün artmaktadır. Videolarıyla para kazananların en büyük müşterileri izleyenler, beğenenler ve takip edenlerdir. Bu yüzden de youtube izlenme satın alınabilir.

YouTuber Kimdir?

                Son birkaç senedir var olan YouTuber kavramı, internet ile alakalı olan hemen hemen herkesin herhangi bir yolla duyduğu, bazılarının duymakla kalmayıp mesleği haline getirdiği bir kavramdır. Dünya genelinde yediden yetmişe bütün yaş gruplarından altı insandan birisi YouTuber’dır. Bu oran sadece YouTube kanalından izlenme sayısı ile doğru orantılı olarak para kazananların istatistiğidir. Normalde YouTube kanalı olanların sayısı çok daha fazladır. Hemen hemen her ülkede, her nitelikte, branşta ve eğitim grubundaki bireylerin birer YouTube kanalı olduğu bilgisinin altını çizmekte yarar var. Durum böyleyken YouTuber’ların rakiplerini geçmesi gerekmektedir. Bunun içinde youtube izlenme satın al yöntemiyle YouTuber’lar hem takipçi kazanıp hemde videolarının izlenme sayılarını artırabilirler. Amaç para kazanmak olmasa bile sosyal medyada popüler olmak hemen hemen herkesin istediği şeylerden birisidir. Sizde YouTube’da popüler olmak istiyorsanız, paylaştığınız videoların beğenisi ve kanalınızın takipçi sayısının artmasını istiyorsanız hemen https://tr.extlikes.com internet sitesini ziyaret edin.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları