YouTube Videolarına Hareketli Kapak Resmi Geldi
YouTube'da videoların görsellerinde sabit fotoğraflar görme devrinde sona geldik. Artık çoğu videoda kapak resmi bir GIF olacak.

Dünya'nın en büyük video paylaşım platformu YouTube, videolarına GIF şeklinde hareketli kapak resimleri ilave ederek içerik hakkındaki daha izlemeden malumat sağlamaktadır.

3992ebd706e8f259dfe584accb3fbbecd1938a23

Haziran sonundan bu yana azar azar üç saniyelik GIF'ler olacak şekilde videolarının kapak resimlerini düzenleyen YouTube, bundan böyle tüm videolara ulaşmış durumda. YouTube'un açıklamasına bakılırsa bu sistem, genişlemekte olan kullanıcılarının ana sayfada, arama sonuçlarında, trendler ve abonelikler sayfalarında videolar hakkındaki 3 saniyelik bilgilendirme klipleriyle ne izleyeceklerini göstererek onları daha bilgili duruma getirecek.

Özellik şuan için sadece bilgisayar platformunda Chrome versiyon 32 ve sonrası veya Opera versiyon 19 ve sonrası üzerinde çalışıyor. Mobil cihazlara destek gelir m., gelirse ne vakit gelir bilemiyoruz.

d3332aca2f9946f17035dcfccb6f5e8a2309f731

Yeni hususiyet ile alakalı bir diğer nokta ise, videonun oluşturucuları tarafından bu sisteme dahil olup olmama yahut iyi mi bir özet koyulacağını atama gibi değişiklikler yapılamıyor. YouTube'un kendi geliştirdiği suni zekası, 30 saniyeden uzun videoları seçiyor, bunların ilk yarısından bir klip oluşturuyor. Gördüğümüz kadarıyla videonun 30 saniyeden uzun olması dışında diğer kriterler de sistemde var. Tüm bu vakalar videonun üreticisinden herhangi bir giriş olmaksızın gerçekleşiyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları