YouTube videoları pencere modunda iyi mi oynatılır?
Chrome kullanırken YouTube videoları pencere modunda nasıl oynatılır? YouTube videolarını minik pencerede iyi mi izleyebilirsiniz?

Chrome'a gelen bir güncelleme ile beraber videoların küçük pencerelerde oynatılabilmesi de olası oldu. Halihazırda Opera'da uygulanan bu özelliğin Chrome'a da gelmiş olması elbette sevindirici bir gelişme. Peki küçük pencerede video takip etmek için ne yapmak gerekiyor?

Pencere içinde pencere hususi durumunu kullanması fazlaca rahat. Bu ayrıcalığı kullanabilmek için Chrome sürümünüzün 70 ve üzerinde olması gerekiyor. Sürümü sorgulamak ve güncelleştirme yapmak için Yardım > Chrome Hakkında sayfasına gidip sürümü kontrol edebilir ve aktüel değilse güncelleştirme yapabilirsiniz.

Chrome 70 sürümünün yüklü olduğu tarayıcıda herhangi bir video seyrederken videoya sağ tıklayıp “Pencere arasında pencere” isimli seçeneğe tıklayarak videoyu küçük bir pencerede açabilirsiniz.

YouTube’da videolara sağ tıkladığınız zaman YouTube’un kendi menüsü ile karşılaşacaksınız. “Pencere arasında pencere” modunu aktif edeceğiniz menüyü açmak için ekrana iki defa sağ tıklamak gerekiyor. Herhangi bir YouTube videosu oynatılırken ekrana iki defa sağ tıkladığınızda video minik pencerede açılacak.

Küçük pencerede açılan videoyu köşelerinden tıklayarak büyütüp ve küçültebilirsiniz. Videoyu pencere moduna aldığımızda asıl sekmedeki video kapanıyor. Bu sayede düşük seviyedeki PC’lerin performansını negatif olarak etkilemeyecek. Şuan için az sayıda oynatıcıda uygulanan bu hususiyet, ilerleyen çağda tüm HTML5 oynatıcılarda kullanılabilecek.

Pencere içinde pencere modunda mühim bir sıkıntı bulunuyor. YouTube'da oynatılan bir video bittikten sonrasında, sıradaki videoya otomatik olarak geçince küçük pencerede siyah görüntü kalıyor. Bu esnada video arkaplanda oynuyor ve ses geliyor. Bu problemi gideren bir güncelleme yayınlanacaktır.


"YouTube videoları pencere modunda iyi mi oynatılır? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere YouTube videoları pencere modunda iyi mi oynatılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube videoları pencere modunda iyi mi oynatılır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0