YouTube MP3 Dönüştürücü ile Ofiste Müzik Eşliğinde Çalışın
Müzik dinlemenin insanlara farklı faydaları vardır. Ruhun dinlenmesinden sağlığa olan olumlu etkisine kadar çok sayıda faydadan bahsetmek mümkündür.

 Bunlardan bir kısmı da ofiste, yani iş yerindeki yararlarıdır. Başlangıçta mantıksız gibi gözüküyor olabilir, fakat işteyken dinleyeceğiniz doğru müziklerden ciddi şekilde faydalanabilirsiniz. Öyle ki, bahse konu yöntemi iş arkadaşlarınıza önerir ve iş yerinin toplam performansını dahi artırabilirsiniz.

Ofiste dinlenen müziğin olumlu etkilerine geçmeden önce her tür müziğin aynı etkiyi yapmayacağının bilinmesi gerekir. Hatta bazı müziklerin etkileri olumlu değil, olumsuzdur. Dolayısıyla da bu noktada doğru müziğin seçilmesi gerekir. Ayrıca size iyi gelen ve olumlu etkileyen bir müziğin, farklı birisi üzerindeki etkisi aynı olmayabilir. Yani müziklerin kişiye göre farklı etkilerinden bahsedilmesi mümkündür.

Müzikle Odaklanma

Ofisinizdeki ortamın sesli olması ve bu durumun siz rahatsız etmesi, odaklanmanızı ciddi şekilde zorlaştıracaktır. Bir konuya odaklanmaya çalışırken etraftan gelen alakasız sesler yüzünden ciddi bir sıkıntı yaşar ve zorlanırsınız. Bahse konu durumun olumsuz etkisini kırmak için müzik, son derece etkili bir araçtır.

Sevdiğiniz bir müziği dinlemenize engel bir durum yoksa ofiste bunu yapmanız, odaklanma noktasında yaşamış olduğunu zorlanmanın büyük ölçüde giderilmesi anlamına gelecektir. Bahse konu durumda kulaklıkla müzik dinlemeyi tercih ederseniz, etrafınızı da rahatsız etmemiş olursunuz. Bu sayede hem etraftan gelen gürültüden kurtulur hem de odaklanmanızı kolaylaştırabilirsiniz. Bu durum ise işteki başarınızı artıracaktır.

Yüksek Motivasyon

İş yerindeki başarıyı etkileyen farklı faktörlerden söz edilebilir. Bunlardan birisi de motivasyondur. İşe motive olarak gelen kişilerin başarı oranları daha yüksek iken, bu noktada düşük motivasyona sahip olan kişilerin de benzer şekilde motivasyonlarında ciddi bir düşüş söz konusudur. Peki, işte motivasyonu nasıl artıracaksınız?

İşe gelirken dinlediğiniz müzikler, ruhunuzu dinlendirir ve zihnen boşalmanızı sağlar. Ofiste bu müzikleri dinlemeye devam ederseniz, söz konusu durum devam eder ve böylece sizi olumsuz etkileyen etkenlerden kurtulmuş olursunuz. Ayrıca sevdiğiniz hareketli parçalar, bazı hormonlarınızın değişmesine neden olur ki, böylece motive olma noktasında ciddi bir kolaylık yaşarsınız.

Klasik Müzik ile Yüksek Okuma Performansı

Eğer büyük bölümü okumayla ilgili olan bir işiniz var ve bunu yine gürültülü olan bir ortamda yapıyorsanız, beyniniz okuduklarınızı anlamak ve diğer sesleri ayırmak için büyük uğraş verecektir. Bu durum ise kısa sürede zihnen yorulmanıza neden olacaktır. Böyle bir sorun yaşamamak için yapacağınız işlem son derece basittir.

Okumayla ilgili performansınızı artırmak ve odaklanmak için klasik müziğin biçilmiş kaftan olduğunu söylemek yanlış olmaz. Özellikle Mozart’a ait eserlerin bu noktada olumlu sonuçlar verdiği bilinir. Bu müzik sayesinde dışarıdan gelen sesleri duymaktan kurtulacak ve beyninizi bunlarla yormayacaksınız. Bunun haricinde ise Mozart eserleri sayesinde ruhunuz dinlenecektir. Bu ise yine işteki performansınızı olumlu etkileyecektir.

Yansıtma

Dinlediğiniz müziğin türüne göre farklı duyguların içine girdiğinizi söylemek yanlış olmaz. Hareketli bir müzik dinlendiğinizde içiniz kıpır kıpır olurken, hüzünlü bir şarkıda ise siz de hüzünlenirsiniz. Buna kişinin dinlediği müziğin etkisinde kalması ya da müziğin yansıtıcı özelliği denilir. Dolayısıyla da bahse konu durum ofiste de kullanılabilir. Böylece ofiste çalışırken işlerin daha kolay bir şekilde hallolması sağlanabilir.

Zor bir görevi ya da projeyi bitirirken dinleyeceğiniz müzikler ile kendi moral seviyenizi artırabilirsiniz. Moralinizi yükseltmek için size uygun şarkıları siz daha belirlersiniz. Bunları kulaklık ile kimseyi rahatsız etmeyecek şekilde dinleyebilir ve kendiniz için itici bir güç olmasına imkân verebilirsiniz.

Müzikle Ritim Yakalamak

Bir mağazaya ya da alışveriş merkezine gittiğinizde arka planda çalan müzik çoğu zaman dikkatinizi çekmez. Müziği fark edersiniz, fakat bundan genellikle rahatsız olmazsınız. İşletmelerin müşterileri için bu tür çalmaları, onların müzik ihtiyaçlarına cevap vermek değildir. Çalınan müziklere baktığınız zaman bunların neredeyse tamamının ritimli ve hareketli parçalar olduğunu görürsünüz. Bu sayede müşteriler ritim kazanır ve alışverişlerini daha rahat yaparlar ve daha fazla para harcarlar.

Burada bahsedilen olayı ofiste uygulayabilir ve müziğin ritim kazandırma özelliğinden yararlanabilirsiniz. Dinleyeceğiniz ritimli müzikler sayesinde daha seri bir şekilde çalışacak ve bunu yaparken zorlanmayacaksınız. Böylece işinizde çok daha başarılı olacaksınız.

Ofis çalışmanıza uygun müzikler için YouTube videolarından faydalanabilirsiniz. Orada ofis çalışması için hazırlanmış motive edici müzik listeleri bulabilirsiniz. Bilgisayar başında olmadan arabanızda da dinlemek isterseniz orjinal YouTube MP3 dönüştürücü kullanarak MP3 formatında da bu müzikleri edinebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları