YouTube, algoritmik öneriler içermeyen eğitim listelerini başlatıyor
Online dersler üstelik YouTube tarafından sağlanacak.

YouTube, matematik, bilim, müzik ve dil dahil olmak üzere çeşitli konularda eğitici videolar için özel açılış sayfaları sunacak olan Öğrenme Oynatma Listeleri adı verilen yeni bir eğitim özelliği sunuyor. Çalma listeleri, başlangıçtan ileri derslere kadar sıralanan temel kavramların etrafındaki bölümler gibi organizasyonel özelliklere sahip olacaktır. Sayfalar ayrıca önerilen videolardan da arınmış olacak ve izleyicilerin dikkat dağıtmadan derslerine odaklanmalarını sağlayacak.

YouTube, bazen izleyicileri radikalleştirmeye veya diğer rahatsız edici içeriklere yönlendirebilen algoritma odaklı tavsiye videoları nedeniyle ateş altında. Şirket geçmişte önerileri kapatmak konusunda isteksiz olmasına rağmen, diğer videolara daha az trafik çekeceği için, Önerilen Videoları Öğrenme Oynatma Listelerinden çıkarmak, YouTube'un eğitim içeriği doğru olduğunda herhangi bir şans almadığını gösteriyor. Videolar bir oynatma listesinin sonunda otomatik olarak oynatılmayacaktır, bu nedenle kimya dersleri sırasında uykuya dalma ve komplo teorileri hakkındaki videoları açma şansınız yoktur.

Platform, geçen yıl eğitim içeriğini genişletmek için yaratıcılar ve eğitim kuruluşları ile birlikte çalışıyor. Geçtiğimiz Ekim ayında, YouTube bir Öğrenim Fonu girişimi aracılığıyla bu içerik oluşturuculara ve kaynaklara 20 milyon dolar yatırım yaptığını duyurdu. YouTube, Khan Academy ve TED-Ed gibi Öğrenme Çalma Listelerine güvenilir ortaklar koyarak başlayacağını söyledi. Yaratıcılar tarafından Crash Course gibi kanallar Hank ve John Green kimya gibi konuları öğretecek ve Kodlama Treni gibi kanallar JavaScript gibi profesyonel becerileri öğretecek.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları